Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Google Chrome alternatíva?

Google Chrome alternatíva?

Figyelt kérdés

Mit lehetne helyette használni?

Szeretem az ,,ökoszisztémáját", hogy telefonon is rajta van (iOS) és mindenem egy helyen van, a jelszavak, stb. Viszont kezd idegesíteni már nagyon még asztali gépen is az állandó belassulása, hogy még 16GB RAM mellett is befagy (ezért mindig törlöm a cache-t Ccleaner-rel és akkor helyre jön, de amint 4-500MB-ra hízik, máris röcög, lassul....)


Szerintetek milyen ilyesmi van helyette, ami jó?

Opera (nincs opera fiókom, de az is jó lenne ilyen összeszinkronizálásra).

Vivaldi?

Firefox? Tudom, hogy ott is be kellene jelentkeznem a Google-ba, hogy legalább a levelezésem meglegyen és Youtube-ot tudjak nézni, csak érdekel, hogy szerintetek melyik a legjobb, ahol tárolhatnám azt a kismillió jelszót, stb.



2020. aug. 1. 19:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Firefoxban van ugyanolyan online szinkronizáló szolgáltatás (Firefox Sync), amibe bejelentkezve a többi eszközöd között is szinkronizálhatod a dolgokat, a jelszavakat is.

Az új Edge-ben valami hasonló szintén van, legalábbis van fiók és bejelentkezés benne, többet nem láttam.


Ha nem idegenkedsz biztonságosabb megoldásoktól, akkor egy jelszószéfre lenne szükséged, amiben rendszerezve lehet a jelszavakat tárolni, és nem lenne böngészőhöz kötve. Keepass például, annak ugyanúgy van böngésző kiegészítője ami automatikusan beemeli a programból a belépési adatokat, és természetesen ha a böngészőben eltárolod a belépő sütit akkor nem léptet ki bezáráskor, legfeljebb akkor kéri újra a belépést ha a süti lejár. Ezt is lehet több eszközön és telefonon is használni, és független leszel a böngészőtől általa. További előnye, hogy a jelszavaidat nem mások szerverein tárolod sem online, aminek azért van biztonsági kockázata.

2020. aug. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez tetszik, hogy van sima Firefox iOS-re (most láttam meg). Azt mondod, hogy a Firefox jelszókezelőjében sem bízhatunk (mármint hogy elvileg titkosított). Minden egyes apró weboldal jelszava benne van most, nem használok külső programot (félek, hogy egyszer elromlik a gép vagy ha valahol bejelentkezek, akkor nincs nálam, stb. és jó, ha belépek a Google-be és onnan egyből tudok a prohardverre vagy a dropboxomba lépni, nem kell még keresgélni.
2020. aug. 1. 19:59
 3/11 A kérdező kommentje:
Igazából a Firefox és az Opera között vacillálok, mert jelenleg az Operában csak a facebook-ot használom néha, minden mást chrome-ban.
2020. aug. 1. 20:01
 4/11 anonim ***** válasza:

Én Firefoxot használok, de már annyira régen vannak Keepass-ben a jelszavaim, hogy kimaradtam az elvileg biztonságos FF jelszókezelőből.

A Keepass annyival többet jelentene, hogy +1 program/alkalmazás fut a gépen/telefonon, de abból ugyanúgy lehet ki-be másolni vagy hozzáférni az adatbázis tartalmához. Ahogy láttam, iOS-re is van verziója vagy alternatívája.


"félek, hogy egyszer elromlik a gép"

Alapvető biztonsági eljárás, hogy ha fontos dolgaid vannak akkor arról biztonsági mentést készítesz, és 1 darab nem elég. Több példányban és több különböző platformon elhelyezve lesz egyrészt biztonságban, másrészt ha véletlenül ki is esne egy mentési helyed, akkor helyreállítod a többiből. Ha ezt nem így csináltad eddig és nincs biztonsági mentésed semmiről, akkor különösen ajánlott még akkor elvégezni ezeket amikor nincs gond. Az emberek legalább 90%-a csak akkor döbben rá hogy elveszett minden, mikor már a gond megtörtént.


Visszakanyarodva a jelszószéfre: ezzel egy adatbázis fájlban lenne minden belépési adatot, amit rendszerezhetsz, plusz független attól hogy épp melyik böngésző melyik verziója épp mit vár el. Viszont az tény, hogy átállni egy teljesen másik rendszerre és megszokni a használatát az elején kényelmetlen lesz.

2020. aug. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Van egy HDD-m, amit időnként külsőről rádugva a gépre lementem a képeket és a fontosabb fájlokat.
2020. aug. 1. 20:22
 6/11 anonim ***** válasza:
LastPass-t használok, tökéletes. Felteszed a böngésződhöz a kiegészítőt, beregizel, onnantól kezdve elmenti felhőbe minden neved és jelszavad maximális biztonsággal. Felteszed telóra is az appot és magától kitölti a bejelentkezési mezőket. (bármilyen appban, böngészőben) Innentől kezdve lényegtelen, hogy milyen böngésző kombót használsz, bárhová beírja magától a cuccokat. A legjobb benne, hogy nem kell semmilyen eszközön sem tárolnod a jelszavakat. Ha elhagyod a telód vagy akármi, csak megváltoztatod a lastpass jelszavad és minden eszközön újra be kell jelentkezned vele, ahhoz hogy elérje a felhőben tárolt jelszavaid.
2020. aug. 2. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Alex Fly ***** válasza:

+1 a LastPassnak.

A böngészőkhöz meg csak annyit tennék hozzá, hogy az Opera gyakorlatilag csak egy átskinezett Chrome. Semmi köze nincs a régi Operához... Ha arra vágysz, akkoraz Opera alkotójának (Jon von Tetzcher) projektjét ajánlom (Vivaldi)...

De a gyakorlatban nekem teljesen bevált az új Edge.

2020. aug. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Nézz utána a Tornak is (The onion router).
2020. szept. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8: abszolút nem alkalmas hétköznapi böngészésre, teljesen ellentétes a kérdező igényeivel.
2020. szept. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#7es ne feledd hogy az edge olyan szinten kiváncsi és ugy követ mint a boci az anyját valamint mindent bekapcsol és müködtet a háttérben,valamint folyamatosan kutat feljegyez elküld a mikrosoftnak és kikapcsolhatatlan. Én ezt ugy oldottam meg hogy linuxot azonbelül egy magyar oprendszert a black panthert használom. teljesen magyar nyelvü saját böngivel levelezövel stb. ja és a legjobb párhuzamosan fut a win10-el valamint live cdröl indithato telepités nélkül de telepithetö is. Sztem érdemes ránézni egyy probára..... [link]
2021. jún. 13. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!