Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van valami alternatíva hálózat...

Van valami alternatíva hálózati kábelre?

Figyelt kérdés
Mivel kb 30 méterre és egy emeletre van a gépem a routertől így nem megoldható kábellel, wifin pedig hát nem túl gyors. Van esetleg más megoldás hogy közel olyan gyors legyen a netem mintha összekötném a routert a géppel?

2020. aug. 6. 08:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Közel olyan gyors mintha kábelen használnád, csak kábelen lesz.

Vezeték nélkül mindenképp lassabb. A powerline opció még, feltéve, hogy egy fázison van, de nagy sebességet attól sem fogsz kapni.

30 méter egyébként nem nagy táv, arról nem is beszélve, hogy jóval olcsóbb mintha wifi repeatert akarnál használni és akkor még a stabilitásról nem is beszéltünk.

2020. aug. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a 30 méter és az emelet sem annyira áthidalhatatlan dolog, én a lakásban (beton falak) és a házban is kiépítettem az utp hálózatot szóval lehet ezzel járnál a legjobban. Cat5E kábel métere nem olyan drága, csak csatlakozó kell meg kölcsönbe egy fogó (ha nem akarsz venni) és házilag szerelheted a vezetéket. A keresztmetszetéből adódóan nem is kell nagy furat a födémbe.


Na mindegy: ha nem akarod semmiképp sem, akkor van más lehetőség is (mindegyik többe fog kerülni mint a vezeték kihúzása és lassabb is lesz). Az egyik hogy 5GHz-s hálózaton csatlakozol rá fel (gyorsabb mint a 2.4-es wifi, ugyanakkor a magasabb frekvencia miatt jobban leárnyékolják a falak, szóval lehet ez nem járható.

A másik a powerline: [link]

Itt viszont FONTOS hogy ugyanazon az elektromos hálózaton legyen mindkét konnektor. Családi házak esetében nem ritka a több fázis, sőt, így pl ha másik fázison van a két konnektor, akkor nem fog működni.


Szóval továbbra is a kábelezést javaslom. Tudom, kosszal jár, fúrni kell, bútort pakolni, stb... de attól jobb/gyorsabb/olcsóbb megoldás nem lesz.

2020. aug. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
70%
De megoldható kábellel. 30m nem gond.
2020. aug. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!