Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Gondot okoz-e ha a net kábelt...

Gondot okoz-e ha a net kábelt úgy csinálom, hogy cat6 vagy cat6e kábel de sima cat5 fej?

Figyelt kérdés

Kábelt készíteni tudok de még cat6 típusú kábelt nem is láttam, pláne nem is csináltam. Azt tudom hogy hozzá másfajta fej kell szabvány szerint. De ha én otthoni hálózatba (rövid távon) a fent található módon csinálnék kábelt az okozna-e valami hibát?

Esetleg aki csinált rendesen cat6 fejjel az mennyire bonyolultabb vagy nehezebb??



2020. aug. 26. 21:24
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Nem bonyolultabb, de minek akarsz ilyen hülyeséget csinálni? Cat6 hálózatban, ha bármit használsz amit Cat5 már nem fogja hozni a sebességet. Szóval elég értelmetlen dolog. Egyébként meg kész kábelt venni több értelme van, mivel otthon úgy sem tudod préselni a végeket, mint amik a gyárilag szereltek. Egyébként valószínűleg működni fog.
2020. aug. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki, bármikor levághatod
2020. aug. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Krimpelni kell gondolom a cat6 fejeket is mint a cat5 fejeket is. Van hozzá olyan fogóm.

Szerintem egyáltalán nem olcsóbb venni mint csinálni. 10ért alig veszel kábelt, annyiból meg már akár tudsz venni 100m kábelt. Törésgátló vég és fej meg megint 10-50ft. Legutóbb is 5ezret költöttem és azóta már abból lett 10-15kábel. Szerintem ennél olcsóbban nem húzod ki a boltival.



Az ötlet meg úgy jött, hogy kénytelen vagyok a kábeleket csinálni, mert a fejeket le kell vágni így is úgy is, mert a "csatorna" ahol a kábelezés van az elég szűkösre lett csinálva 20 évvel ezelőtt (1db antenna kábelre készült).

Mindenhol cat5e kábel van már. De gondolkozom azon hogy ha elfogy a cat5e kábelem már cat6 kábelt rendelnék, ezzel is gondolva a jövőre. Hogy már akkor legyen árnyékolva, tudjon nagyobb sebességet, ha meg eljön az idő hogy tényleg indokolt a cat6/cat6e kábel akkor már nem sokat kellene kábelezgetni ha a nagyja úgy is azzal lenne. Csak cat6 kábelt még nem csináltam. Kicsit idegenkedek tőle. Ezért is a kérdés.

2020. aug. 26. 21:53
 4/9 anonim ***** válasza:

10-15 éven belül még 100%, hogy semmire sem fogod tudni használni otthoni környezetben.


Legtöbbünknek most is gigabites cat5e + router + csatoló van, hozzá kb a legjobb esetben 500-as net. Ehhez jön az, hogy ha a legnagyobb tech cégektől töltünk le valamit, csak akkor láthatjuk maxon pörögni a letöltési sebességet.

2020. aug. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4 ez bennem is bennem van.

De pl 10-15 éve csak futó hóbortnak tartottuk ezt az okostelefont is, hogy az se sok mindenre jó. Nagyobb a kijelző és kb annyi. Most meg már fejlettebbek mint a 10-15 éves gépek.

Szóval nem vagyok benne biztos hogy nem lenne rá szükség idővel, sőt lehet elavult is lesz. Nyavaja tudja már hogy mit hoz a jövő.

2020. aug. 26. 22:17
 6/9 anonim ***** válasza:
Amíg nem kezdünk el 40k-ban filmezni meg játszani, addig nem fog kelleni egyetlen háztartásba sem
2020. aug. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A Cat6a sem drágább semmivel sem, mint a Cat5. (Na jó, kicsit drágább de megfizethető.) Gigabites eszközök tömbkelege van a piacon. Semmi sem indokolja cat5 használatát. Sőt ostobaság. Cat5e az még oké, de a sima cat5 kuka. Én rengeteg régi kábelem kidobtam amikor kb 2 éve mindent kicseréltem cat6a-ra és gigabites eszközre.
2020. aug. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7

Mondjuk ez nálunk is megvan, hogy a belső háló sebessége is számít. Pl ip kamera rendszer is ki van építve, meg minden gigabites.

2020. aug. 26. 22:24
 9/9 Argloss ***** válasza:
Esetleg ha nagyon kínais csatlakozóid vannak, akkor nem férnek majd bele a vastagabb cat6e vezetékek. Illetve van olyan csatlakozó amit nem szerencsés tömör vezetékhez használni, csak sodorthoz.
2020. aug. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!