Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Instagrammot hogy tudta...

Instagrammot hogy tudta feltörni egy hacker informatikus?

Figyelt kérdés

Már egy hete fenyegetett vele! Majd közöltem vele, hogy ez bűncselekmény.


3 napja vettem észre, hogy mint ha valaki más is használná a fiókomat. Ekkor néztem meg a bejelentkezési adatokat, egy budapesti mobilról volt belépve. Meg egy számítógépről Bugyi településről, ezek nem én voltam, én Zalában vagyok, nekem mindig Zalaegerszeget, vagy közeli települést írt ki...


Elég komolyan ért hozzá, elkezdett fenyegetni, akkor mondtam, hogy törvényellenes. Azóta töröltem a fiókomat. Csináltam másikat.


2020. aug. 29. 11:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

Hacsak nem vettek rá hogy letöltsd valamilyen kémprogramot vagy belépj egy hamis oldalra (ezekkel lopják el a belépési adatokat), akkor esélytelen, hogy pont kitalálták volna (remélhetőleg nem triviális a jelszavad és nincs benne személyes - főleg publikus - adat), az pedig kizárt hogy feltörték volna az Instagram szervereit.

Az, hogy ténylegesen mi történt, itt nem fogják tudni megmondani.

2020. aug. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az nem "feltörés", hogy kitalálta a jelszót, bár rohadt könnyű volt.


Amúgy nekem tavaly Facebookot törtek fel.


A srác meg fenyegetett vele, illetve informatikus, nemzetközi cégek alkalmazzák hackerként, versenyeket is nyert. Mondjuk kicsit el van szállva magától, nem tudom, mennyire ért hozzá... Vagy csak a szája nagy. De igenis lehetséges Facebookot és instát is feltörni.

2020. aug. 29. 11:52
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

Te magad írod le, hogy az nem feltörés ha kitalálják a jelszót és belépnek, hiszen semmilyen informatikai rendszerbe nem történik behatolás és adatszerzés. És tényleg nem az, megtévesztő szavakat használsz.

Bárki kitalálhatta volna a jelszavadat egy kis social engineering segítségével, ha kellő időt tölt el az infók kihúzásával belőled, amit te önként adtál meg magadról. Ehhez semmilyen iskola, munkahely vagy díj nem szükséges. Én simán blöffnek venném a kérkedést, hiszen aki tényleg hacker és kárt tudna okozni az nem fogja neked bejelenteni meg leírni, hiszen ha besétálsz a rendőrségre a sztorival akkor saját magát buktatja le.

2020. aug. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Te nem érted, attól még simán képes rá és meg is tette...
2020. aug. 29. 12:01
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

Te összemosol két dolgot. Azt mondod, hogy kitalálta a jelszavadat. Akkor pedig tök mindegy hogy ő mekkora "hacker", hiszen bárki kitalálta volna a jelszavadat, ha kellően sok információt mondtál el magadról, és abból ki lehetett találni, majd végigpróbált pár lehetőséget és eltalálta.


Biztosra veheted, hogy nem törte fel egyik közösségi oldalt sem, hogy pont a te jelszavadat lopja ki onnan. Olyan szinten védve vannak ezek, hogy dollár ezreket fizetnek azoknak akik mégis találnak 1-1 felfedezetlen hibát, és azt kijavítják.


Én még csak azt sem mondanám biztosra hogy tényleg beléptek a fiókodra, hiszen az idegen helyről belépést jelezni szokták, ha meg kétfaktoros hitelesítés van bekapcsolva akkor be sem lehet lépni. Az oldalak helyzetmeghatározása csak becslés, lehet hogy valamilyen más hálózatból vagy helyről való belépésedet mérte félre a Facebook.

2020. aug. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem, pont az, hogy NEM KITALÁLTA. Te mondtad, hogy biztos az van. Ez nem feltörés. Nem ez történt. ÉRTELMEZZ!
2020. aug. 29. 12:16
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Oké, akkor elbeszéltünk egymás mellett, mert én ebből a kommentből indultam ki:

"Az nem "feltörés", hogy kitalálta a jelszót, bár rohadt könnyű volt."

Úgy értelmeztem, hogy ez történt, de akkor nem. Leírtam amit gondoltam a jelenségről, úgyhogy több választ már nem küldök.

2020. aug. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Abban azért ne legyél olyan biztos, hogy nem feltörhetők, sőt! Aki képes rá, annak megvan! Nem fogja reklámozni!
2020. aug. 29. 12:23
 9/11 Alex Fly ***** válasza:
100%

Ha fel tudja törni a világ egyik legjobban védett rendszerét, akkor nem azzal fog szórakozni, hogy huszonhatodik átlagpistike fiókjában garázdálkodik, amikor maga a Faszbúk igen komoly jutalmat helyezett kilátásba annak, aki képes erre...

Nyilván nem a rendszert hackelte meg, hanem a leggyengébb komponenst támadja: azaz a felhasználót. Ez pedig már nem h4x, hanem szoceng...

2020. aug. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Célzottan az én instagram fiókomat találta meg! Nem az egész rendszerüket, nyilván, konfliktusom volt vele.
2020. aug. 29. 14:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!