Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Átok ül az internetemen?:O

Átok ül az internetemen?:O

Figyelt kérdés

Nem kell átrakatni az Ezotériába a cím miatt köszönöm :D De el nem tudom képzelni mi okozhatja az egészet.


Pár hónapja vettem meg az első számítógépemet. Azelőtt egy szörnyen gyenge laptoppal kínoztam magamat.


A probléma ott kezdődött, hogy sokszor egyszercsak elment az internet, de kizárólag a laptopon, telefonon és a másik szobában lévő gépen (Az kábelesen volt csatlakoztatva, mivel pont amellett van a router) tökéletesen ment. Ha újraindítottam a routert az megoldottam Letudtam annyival, hogy egy rakás szar a laptop és ez okozza.


Ezután meglett a jelenlegi gépem, de ezzel is előfordult már jópárszor. Közben lett egy új router is, nem változtatott semmit. A gép 5Ghz Wifin csatlakozik a routerre, nem akartunk kábellel tökölni, mert hosszas lenne a másik szobából idevezetni.


A slussz poén az, hogy a gépen mostmár elmúlt szerencsére, mostmár a telefonommal történik ugyanez ..... Nem vagyok analfabéta számtech téren, de itt már nem tudok mire gondolni :D A házban van még egy telefon, egy Xbox és egy kábelesen csatlakoztatott számítógép. Most jut eszembe mondjuk, hogy az Xboxal is előfordult már még a régi routerrel 2-3szor.


De miért csak az én eszközeim szívnak? :D És miért egyszerre csak egy, mert mióta a telefonon szokott baszakodni, a gépen tökéletes.


Ha esetleg nem lett volna érthető (Elnézést, még csak nemrég keltem fel), nem állandóan jelentkezik ez, csak időnként és nagyrészt egy router restart megoldja.


Köszönöm :)



2020. szept. 9. 09:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Torrent megy? Egyszerre mennek az eszközök mikor a probléna fennáll?
2020. szept. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A wifit ezer dolog zavarja, többek között, de nem kizárólag a szomszédok wifije, vezeték nélküli vezetékes telefon, billentyűzet, egér bluetooth, mikrohullámú sütő. Ezek lokálisan jelentkeznek, ezért nem minden eszközt érint, csak egyet, ami érzékenyebb a zavaró hatásokra. A kábel a bombabiztos megoldás, de a csatorna áthelyezése is segít. A sávszélesség csökkentése is segíthet, 5 GHz-en 80 MHz-es sávszélességgel nekem is csigalassú volt, ahogy visszavettem 40-re hasít. A 2,4 GHz-es sáv pedig nagyon telített, 20 MHz-re visszatéve kevesebb interferenciát okozol, így nagyobb eséllyel találsz jó csatornát. Érdemes az automatikus csatornaváltást is bekapcsolni, így a router magától kiválasztja azt, amin a legkevesebb zavar van, ha menet közben keletkezik zavar, vált.
2020. szept. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1 Kizárólag én torrentezek, de nem gyakran. Nem, nem csak akkor van ha minden eszköz csatlakoztatva.


#2 Köszi, megnézem ha hazaértem

2020. szept. 9. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!