Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit csináljak ha átvert a...

Mit csináljak ha átvert a kábel szerelő?

Figyelt kérdés
Tegnap délutan jött egy szerelő az internetszolgáltatótól és kicserélte azt kis antennás dobozt amiről megy a wifi. Miután a beszerelte az újat a kezembe adta a régit. Megkérdeztem, hogy mit csináljak vele, és azt válaszolta, hogy amit akarok, mert már úgysem az van használatban. Mondtam, hogy akkor nincs rá szükségem, és azt válaszolta, hogy ad érte 1000forintot. Most láttam, hogy az használtan is legalább 5ezer forintot ér. Hívjam fel a szolgáltatót, hogy küldjék vissza a tegnapi szerelőt?

2020. szept. 11. 12:45
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Konktétan semennyit se ér, mert csak a szolgáltatón keresztül lehet használni, ha csak úgy szerzel egyet, az semmire se jó. Szóval te még jól is jártál.
2020. szept. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Megtudhatjuk a konkrét típust? Vagy legalább egy nem konkrétat?
2020. szept. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tp link 54m
2020. szept. 11. 12:59
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ebből tényleg csak nem konkrét dolog derül ki :D

Engedd el. Ez újonnan is legfeljebb egy 5-ös, használtan 2500, bajlódni vele, csomagolni, postázni, visszavenni, ha a vevőnél valami baj van, stb stb, tiszta fölösleges foglalkozni vele. Veheted úgy, hogy egy ötszázast lejattoltál a csávónak, mert több haszna nincs rajta.

2020. szept. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nos az a router egy f.., semmire sem való. Jól jártál az 1000 fttal.
2020. szept. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

5 éve volt újonnan 5.000ft, most csoda hogy valakit még érdekel.

Az, hogy eladtad 1000ft.ért, a szolgáltatónak semmi köze. Te mint magánszemély eladtad magánszemélynek a régi routered. Nem a szolgáltatónak adtad el, hanem magánszemélynek.

És ahogy írták, örülj annak az 1000ft-nak, többet tényleg nem ér.

2020. szept. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Magánember magánemberrel kötött üzletéről van szó.


Ócskapiacon se mehetsz vissza hogy meggondoltam magam, mégse adom el magának a régi fotelemet, adja vissza, itt a pénze amit tegnap adott érte...

2020. szept. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Te valamit nagyon benéztél, ez ugyanis zsír új állapotban ér 5 ezret. Nem tudom, hány éves lehet, de új, bontott állapotában sem kelne el 5 ezerért, úgy, hogy már egy ideje használatban volt, esetleg pár tudatlanra rá tudnád sózni 2-3 ezerért, de aki kicsit is ért hozzá, az tényleg egy ezresnél többet nem adna érte.

Ami pedig a dolog jogi oldalát illeti: ő nem vert át senkit. Nem azt kérdezted, hogy mennyibe kerül új állapotban a boltban, hanem annyit mondott, hogy egy ezresért megveszi. Te pedig beleegyeztél. Ebben sehol nincs átverés. Az, hogy utólag meggondoltad magad, az egyéni probléma. Mondhattad volna azt, hogy "pillanat, megnézem, mennyibe kerül új állapotban", és az alapján egyezel bele, vagy utasítod el az általa felkínált árat.

Ha pedig nagyon jogászkodni akarunk, akkor te azzal, hogy átveréssel vádoltad meg őt, rágalmazást követtél el, amit a Btk. büntet.

2020. szept. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az a TP-LINK 54M olyan lassú, hogy ma már szinte hasznlhatatlan. Az hogy kaptál érte még egy ezrest, inkább jó mint rossz dolog. Nekem pl. ingyen sem kellene.


Egyébiránt az a router a te tulajdonod onnan kezdve hogy a kábelszerelő lecserélte. Te adtad el neki 1000Ft-ért, mint magánember magánembernek. Ha egy autószerelő odajönne hozzád és mondané hogy egyébként átveszi az autód tízezerért, szó nélkül odaadnád, majd utólag kifogásolnád hogy étvert?

2020. szept. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az ma már egy fos
2020. szept. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!