Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha megjelöltek facebookon egy...

Ha megjelöltek facebookon egy valszeg vírusos poszton és rákattintok az értesítésre, azzal ugye nem kapok vírust ? (Mert tudtommal csak ha a posztra kattintanék, akkor esélyes.) Ráadásul, mikor rákattintottam a tevékenységnaplómat adta be...

Figyelt kérdés
Ez így mégis mi ?

2020. szept. 20. 20:35
 1/2 A kérdező kommentje:
plusz még annyi, hogy az értesítésben csak annyi szöveg volt, hogy "xy engem meg még x másik embert megjelölt...", semmi nem volt benne a posztról, se kép se szöveg.
2020. szept. 20. 20:38
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


A Facebookon terjedő vírusok úgy néznek általában ki, hogy van egy szöveg, mittomén "Szia!

Kattints a linkre, ha meg szeretnéd tudni, hogy kik a titkos rajongóid!

És a vírusos link".

Ha rákattintasz a linkre, akkor jó esetben a facebook jelzi neked, hogy jobb lenne, ha elhagynád ezt az oldalt, rosszabb esetben meg egy kártékony, adathalász oldalra kerülsz, ahol kérni fogják tőled a facebook belépési adataidat, amivel később vissza fognak élni, és mindenféle szemetet fognak terjeszteni a nevedben, rosszabb esetben pedig megváltoztatják, ellopják őket.

Ma délelőtt láttam itt egy hasonló kérdést.


Tehát azzal, hogy rákattintottál az értesítésre, még nem tettél semmi kárt.

2020. szept. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!