Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mekkora adatfelhasználást...

Mekkora adatfelhasználást generál az interneten egy call centeres munka( 1 fő),reggeltől késő délutánig? Le tudom mérni ezt valamilyen programmal?

Figyelt kérdés
Saját hálózatomon belül meg van osztva az internetem és az egyik ponton home office-ban az egyik családtagom call center munkát végez, gyakorlatilag állandó hívásban. Én viszont a másik irányban internet minőség romlást tapasztalok. Lehetséges ez?

2020. szept. 23. 20:42
 1/2 BeefEater ***** válasza:

Hacsak nem valami nagyon gyenge internet kapcsolatod van akkor nem kellene, hogy feltűnjön.

Egy beszédcsatorna az kb 32 kbps irányonként. Full HD videohívás Zoomon 3-5 Mbps letöltés és 1 Mbps feltöltés (Webex jóval kevesebb).

Virtual desktop ritkán van 1 Mbps-nél több lefele, feltöltés szinte semmi.


Elsőre én a routert nézném meg, mert ezek a felhasználások általában nagyobb csomagszámot generálnak és kifogyhat a router a CPU-ból, esetleg a Wifi modul gagyi és nem teljesít jól állandó terhelés alatt vagy egyéb zavar van.


Igen, le tudod mérni, de nem mondtál semmit arról, hogy mid van így tanácsot sem tudunk adni.

2020. szept. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Időközben sikerült redukálni a helyzetet, ami a következő: Bejövő internetem 450-500 Mbps(letöltés), 20-23 mbps(fel) általában, 4-6 ping mellett.Ezt az erősséget tudom mérni kábelen,(szolgáltató routere összekötve a saját gépemmel ( CAT 5 kábellel).A kábel hossza, kb 1 m.

A probléma: mivel a routeren van még ezen kívül három kimenet, így rákötöm a házban lévő másik két számítógépemet is, két darab 10 m-es kábellel(két másik helyiség).A lényeg, hogy ez a két gép is közvetlen kábelről kap netet, a szolgáltató routeréről. Itt viszont a jelerősség csökken 90 mbps/10 mbps-ra. Kétféle kábelt próbáltam CAT5 és CAT6-ot is. Mindenikről ugyanaz a jel.

2020. okt. 29. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!