Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A vodafone stabil?

A vodafone stabil?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék váltani vodafone red free csomagra viszont nem tudom mennyire stabil a hívás és az internet náluk. Tudna bárki bármilyen fajta tapasztalatot írni vagy véleményt az adott csomagról vagy magáról a vodafone mobilinternet és hívás/sms szolgáltatásairól. Illetve ez a 10 mb/s-os limit mennyire gátolja a felhasználási élményt? Jelenleg telekom 15gb + korlátlan hálózaton belüli csomagját használom és sajnos a vonaton sokszor használhatatlan ezért is szeretnék váltani. esetleg tudtok más szolgáltatót vagy csomagot ajánlani ami jó árérték arányba van és stabil is.



2020. okt. 5. 09:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Vonaton egyik se jó, mert a semmi közepén mennek, ahol lyukak vannak a lefedettségben és nem éri meg kiépíteni azért, mert a vonatozók óránként fél percre felmennek rá. Autópályán és egyjegyű főút mentén törvény kötelezi őket a lefedettségre, de vasútvonal mentén nincs ilyen.
2020. okt. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Kb. mindhárom mobilszolgáltatónál hasonló a lefedettség (ha az átlagot nézzük). Területeként viszont lehet eltérés, pl. ha valaki egy tanyán lakik, lehet, hogy az egyik szolgáltató tornya 1-2 kilóméterrel közelebb van, mint a másikaké, így ebben az esetben érdemes végig próbálni mind a hármat.

De ha vonaton utazás közben használod, nem lesz nagy különbség, mert lehet az egyik a pályaszakasz egyik részén nem jön be, a másik pedig máshol nem jön be. Általánosságban elmondható, hogy a lakott területektől messze nincs térerő.


Itt még sok függ a készüléktől is, mert vannak olyan telefonok, amikbe alapból erősebb antennát szerelnek, ezekkel jobb a térerő, viszont árban is magasabbak. De ezeknél sem garantált, hogy a határban a semmi közepén menni fog az internet.

Amivel még lehet erősíteni, egy külső antennás mobilinternet modem. Vannak olyan akkumulátoros Wifi hotspottok, amire rá lehet mobilinterner modemeket csatlakoztatni, viszont itt már három készülékről beszélünk (egyszer van a wifi hotspot, ebbe be van dugva a modem, amihez pedig egy külső antenna csatlakozik). Ráadásul érdemes a méretesebb antennát választani, ha nagyobb nyereséget szeretnél. Ehhez viszont már egy külön táskára lesz szükséged, tény ami tény, sokkal jobb térerőd lesz, mint telefonról lenne.

2020. okt. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Szia!

Én Telekomos voltam, váltottam Vodafone-re.

Igaz, nem Budapesten élek, hanem megyeszékhelyen, de azért az elég erősnek érzem, hogy Szeged belvárosában 1-esen van a térerő, az egyetemen EDGE és 3G jön be.

Maradjunk annyiban, hogy alig várom, hogy lejárjon a hűségidő.

Ne értsetek félre, nem használhatatlan, de ennyi pénzért jobb szolgáltatást várnék.

2020. okt. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! A problémát érdemes jelezni a Vodafonenak, mert létezik olyan, hogy Mikrocella. Ezzel helyileg lehetne orvosolni lefedettségi problémát. Ha belvárosban van a probléma, és valóban a hálózat a gyenge, ezt telepíteni is fogják. Ezzel pedig nem csak te jársz jól, a többi ügyfél is.
2020. okt. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

3-as!

Nekem sem tökéletes Szeged belvárosában, beleértve az egyetemet is a Vodafone. De 5-ből 3-as.


A telefonom dual simes így látom egyszerre a Telenorral.

Az kb mindig maximális.


Telekomot nem tudom.

2020. okt. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!