Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Internet sebességmérés, hogyan?

Internet sebességmérés, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Beköttettem magamhoz a Digi optikai kábeles netet. Azt írják, hogy a net 1000 / 300 Mbit/s-es, a garantált sávszélesség pedig 300 / 75 Mbit/s.

Betették hozzám azt a "kütyüt", amibe belemegy az ő optikai kábelük. Onnan van 1 telefon kiállás, és 4 ethernet csatlakozó. A házban (kb. 3 éve épült) ki van építve internet hálózat. A szobákba innen megy el 1-1 UTP kábel (cat5e). Mind a 4 ethernet csatlakozóba van dugva kábel.

Mivel a régi 240-es netemhez képest nem látok különösebb gyorsulást, gondoltam, hogy megmérem mit tud. Mérés közben semmit nem használtam a házban, se Wifin, se kábelen. Minden gépet ki is kapcsoltam. Egy szobában bekapcsoltam a kábellel netre kötött gépet, és itt a Digi oldalán lévő sebességmérővel többször, több alkalommal megmértem a net sebességét.

Az eredmény szinte mindig ugyanaz volt. Ping 6-10 között, a le és feltöltés egyaránt rendszerint 80-90 között, úgy, hogy szinte mindig hajszállal, de a feltöltés volt a gyorsabb.

A gépem a következő:

[link]

annyi változtatás van rajta, hogy a HDD ki lett cserélve egy SSD-re


Mi okozhatja a nem túl egetverő letöltési sebességet? Teljesen laikus vagyok, de lehet, hogy a 300-as garantált sebesség 4 részre oszlik a csatlakozók között, még akkor is, ha azok nem forgalmaznak éppen adatot? Vagy a szolgáltatónál lehet inkább a gond, tehát jelentsem be?


2020. okt. 19. 13:18
 1/1 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb ha bejelented, nem?
2020. okt. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!