Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Instagramon, vagy Facebookon...

Instagramon, vagy Facebookon keresztül meg lehet tudni valaki IP címét? Es ha igen, abból lehet tudni a személyes adatokat? Lakcím, név...

Figyelt kérdés

2020. okt. 24. 23:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Sem az Instagram, sem a Facebook nem ad ki ilyesmi információt illetékteleneknek (maximum a hatóságoknak, de azt is csak nyomós indok - például bűncselekmény gyanújának esetén).


2. A IP-címből maximum a várost és a szolgáltatót lehet kideríteni (a hatóságok az IP-címhez tartozó szolgáltató bevonásával kideríthetik az előfizetőt is, de csak indokolt esetben).

2020. okt. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon nem értek az ilyesmihez, de találtam a neten ip cím keresőt, amivel elvileg instagram fiók alapján meg lehet tudni az ip címet.(nem próbáltam) Szóval ha ez megvan, indokolt esetben be lehet vonni a rendőrséget es ők ki tudjak deríteni, hogy ki az illető az insta fiók mögött? En pl. Tudom a saját ip címem, mert kiírja a telefon, ha az megvan valakinek, akkor mar tudhatja a személyes adatokat is?
2020. okt. 25. 00:14
 3/8 A kérdező kommentje:
Vagy ha instan megy a fenyegetőzés, egy kisebb veszekedés után, hogy “megvan az ip címed, hamarosan tudni fogom ki vagy”, annak lehet valóság alapja?
2020. okt. 25. 00:15
 4/8 anonim ***** válasza:

"de találtam a neten ip cím keresőt, amivel elvileg instagram fiók alapján meg lehet tudni az ip címet"

Látatlanban megállapítható, hogy marhaság.


"Szóval ha ez megvan, indokolt esetben be lehet vonni a rendőrséget es ők ki tudjak deríteni, hogy ki az illető az insta fiók mögött?"

Ez nem így megy.


Tegyük fel az adott Instagram-fiók nevében valaki valamilyen bűncselekményt követ el (mondjuk rágalmaz, személyes adatokkal él vissza, stb...). Ez esetben, ha a sérelmezett fél feljelentést tesz:

* A nyomozóhatóság megkeresi a Facebookot (az Instagram hozzájuk tartozik), hogy adja ki, hogy az adott időpontban, az adott fiókot milyen IP-című hosztról érték el.

* A megkapott IP-cím egy adott IP-címtartományban van, ami egy adott Internet-szolgáltatóhoz tartozik, amit a területileg illetékes nyilvántartó - Európában ez a RIPE - oszt ki a szolgáltatóknak. Ez nyílvánosan lekérdezhető ( [link] ).

* Ezek után a nyomozóhatóság megkeresi az Internet-szolgáltatót, hogy adja ki, hogy egy adott időpontban, az adott IP-címet melyik ügyfelének osztotta ki.


És ha szerencséje van a nyomozóhatóságoknak, akkor a megtalált előfizető (vagy annak rokona/ismerőse/cimborája/stb...) az elkövető.


"En pl. Tudom a saját ip címem, mert kiírja a telefon, ha az megvan valakinek, akkor mar tudhatja a személyes adatokat is?"

Nem. Ezt a #1-es hozzászólásom 2. pontjában ecseteltem.

Ezt csak a nyomozóhatóságok kérhetik ki az Internet-szolgáltatódtól - nyomós indok esetén.

Te (vagy bárki) publikus adatok alapján maximum annyit tudhatsz meg, hogy a szolgáltató ezt milyen városhoz rendelte hozzá.


"Vagy ha instan megy a fenyegetőzés, egy kisebb veszekedés után, hogy “megvan az ip címed, hamarosan tudni fogom ki vagy”, annak lehet valóság alapja?"

Nem.

2020. okt. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ok, köszi a választ. En beírtam a keresőbe simán csak azt, hogy ip cím keresés es kiadott egy oldalt, ahol elvileg a saját ip címem van... stimmelt a régió es a város is es ott volt egy számsor”a te ip címed” jelszó alatt.

másrészt találtam egy kulfoldi oldalt, ahol részletesen leírja, hogy hogyan kell instarol ip címet keresni

Bar semmi közöm nincs ehhez a témához, de azért azt nem gondoltam, hogy Marika az instarol 5 perc után tudni fogja az ip címem, de azt sem tudtam, hogy létezik ip cím kereso oldal es hogy es hogy ezzel lehet-e bármit kezdeni vagy sem.

2020. okt. 25. 00:47
 6/8 anonim ***** válasza:

"En beírtam a keresőbe simán csak azt, hogy ip cím keresés es kiadott egy oldalt, ahol elvileg a saját ip címem van"

Ebben semmi különös nincs.

Amikor felkeresel egy weboldalt, a publikus, Internet-irányából látható az éppen aktuális (hisz a szolgáltatód ezt cserélgeti) IP-címed is elküldésre kerül a weboldalnak (szükségszerűen, mert arra az IP-címre küldi a webszerver a weboldalt).


"stimmelt a régió es a város is"

Persze, mert az éppen aktuális IP-címedből ennyi kideríthető, több nem.

2020. okt. 25. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szóval ezt az ip címet lehet mégis meg lehet találni egy sima netes keresővel, csak a városon kívül mast nem fognak latni? Mert nekem kiadta térképen is. Bocsi, nem vagyok retardált, csak szorongó, ilyenek vagyunk :D
2020. okt. 25. 01:08
 8/8 anonim ***** válasza:

Felesleges szorongnod! Legalábbis emiatt felesleges. Tudod, az IP-cím az internet Soros Györgye. Tök hasznos, meg rengeteget köszönhetünk neki, de a tudatlanok (nem rád értem, hanem akik a baromságokat terjesztik) rettegnek tőle, meg azt hiszik, hogy káros, és valamilyen misztikus nagy ellenségként tekintenek rá.

A címedet nem a netes keresővel találtad meg - kicsit abszurd is lenne, honnan tudja, hogy te kerested, és miért nem a szomszédodét adta meg? -, hanem a weboldal, amire rátévedtél, le tudja kérdezni az aktuális látogató adatait, többek között az IP-címét is. Ez természetes, hiszen azzal az oldallal a te géped aktív kapcsolatba került, máskülönben nem tudná a szerver, hogy kinek a gépére kell eljuttatni a weboldal tartalmát. ;) De ha én keresem fel ugyanazt az oldalt, akkor meg az én IP-met fogja kiírni.

Az IP-címből pedig komolyabb adat nem kereshető vissza. Van általában némi területi elosztás, tehát a szolgáltatók egy IP-tartományt 2-3 járásnyi területen osztanak szét, de ennél közelebbit nem fogsz tudni megállapítani. Már csak azért sem, mert az IP-cím változhat is. Sőt, általában változni is szokott. Újraindítom a routeremet, és máris más lett az IP-m. Amit addig használtam, azt meg fél óra múlva megkapja valaki más. Valaki más a többi harmincezer környékbeli előfizető közül.

Az instahram profilnak meg eleve nincs IP-címe, hiszen az nem egy hálózati eszköz. Magának az Instagramnak igen. Meg az oda belépő embernek is, ami ugyebár időnként változhat, szóval még az sem állná meg a helyét, hogy egy adott profilhoz egy adott IP társítható. Ez pedig egy idegen számára nem látható. Persze, ha bejutna valaki az Instagram adatbázisába, akkor megnézheté, hogy melyik profilra honnan jelentkeztek be az utóbbi napokban-hetekben, de szerinted akinek az intelligenciája a kommenthuszárkodásban kimerül, majd pont rendelkezik olyan magas szintű képességekkel, amilyennel az országban talán csak 10-20 ember?

Egyébként jellemzően a szociálisan éretlen, problémákkal küzdő, nem túl okos tagok szoktak ehhez hasonló dilettáns fenyegetőzésbe kezdeni. Amik túl azon, hogy azért egy jelentést megérnek, a tiltás gombot is alaposan kiérdemlik. Tudod, ha nem tanították meg őket az értelmes emberi viselkedésre, akkor a legjobb módszer, ha nincs is lehetőségük a debil viselkedésre.

2020. okt. 25. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!