Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért szakad meg folyton a...

Pappgr kérdése:

Miért szakad meg folyton a kapcsolat?

Figyelt kérdés
A típus PPPoE, ami infót össze tudtam gyűjteni, az, hogy amikor elmegy az internet akkor (a router beállításaiban nézve) az ip cím, az elődleges és másodlagos dns címek mind 0.0.0.0. Ha nem csinálok semmit akkor, akkor 5-20 mp-el később visszajön, de ezek a szünetek között változik az időintervallum, volt, hogy csak 2 perc van, hogy napok. Kb. 2 hónapja vettem úgy routert, az első hónapban és az előtt soha nem volt ilyen probléma. Ha felmerülne a kérdés, hogy miért nem beszéltem még a szolgáltatóval, ha nincs megoldás, akkor az lesz a következő lépés, de ha lehet nem akarom végig szenvedni azt az élményt.

2020. okt. 29. 17:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Kezdd azzal, hogy a routert kihagyod. Dugd a bejövő kábelt közvetlenül a gépbe, és az oprendszerben állítsd be ugyanazt a PPPoE kapcsolatot. Aztán meg figyeld, mi történik. Ha ugyanúgy szakad, akkor a szolgáltatónál van baj, és tegyél panaszt. Ha úgy jó, akkor meg a router lehet a bűnös, függetlenül attól, hogy új.
2020. okt. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez jól hangzik, ezetleg tudsz ajánlani olyan programot ami log-olja, hogy van-e kapcsolat? Mert arra nincsen időm, hogy egyész nap nézzem, ahogy említettem, nem periodikus a probléma.
2020. okt. 29. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!