Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Dinamikus IP címről hogyan...

Kicsigabi kérdése:

Dinamikus IP címről hogyan lehet Statikusra váltani?

Figyelt kérdés
DIGI-routerem van rá kapcsolódik 2 ip kamerám, ha áram szünet van mindig új ip címet ad a router a kameráknak, és ezért újra kell konfiguráljam mindig. Van lehetőség arra hogy fix ip címük maradjon? A router márkája FiberHome.

2020. nov. 10. 06:23
 1/5 coopper ***** válasza:
100%

Szia.


Két módszer (ami, végül is csak egy) :


1. A DIGI-nél van FIX IP cim, igaz, hogy csak "kizárólag üzleti KKV csomagjainkhoz" : [link]


2. Valamilyen dinamikus DNS szolgáltatót veszel igénybe, és ezen keresztül éred el a kamerákat : [link]


A [link] szokták ajánlani (30 naponta 1x meg kell újjitani a kiválasztott DNS cimét a free accuntban).


Sok sikert. Üdv.

2020. nov. 10. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

#1: szerintem félreértetted a kérdést (vagy én értettem félre:D)


Nem tudom, hogy a router képes-e rá, de a legtöbb routeren beállítható, hogy a rá kapcsolódó eszköz MAC-címéhez hozzárendelsz egy fix IP-címet, és a router minden esetben azt fogja neki kiosztani.

Ha ez a fajta DIGI router ezt nem tudná, akkor venni kell egy másikat (pl.: ASUS, az egész jól konfigurálható), azt rákötni erre, és arra a kamerákat. Az fogja mutatni a rá csatlakozó eszközöket, és könnyen beállíthatsz fix IP-t a kamerákra.

VAGY

Ha a kamerák egyenként konfigurálhatók, akkor magának a kamerának is adhatsz olyan IP-címet, ami a dinamikus (DHCP) tartományon kívül esik. Pl.: 192.168.1.101-től (ha .100-ig oszt).

2020. nov. 10. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem, a routeren kell mac címhez IP-t rendelni.
2020. nov. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3

Lehet azt a végpont eszközön is, ha alkalmas rá, pont ahogy #2 -es írta.

2020. nov. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 coopper ***** válasza:

Hű ez jól benéztem. Bocsi.


Üdv.

2020. nov. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!