Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vettem egy wifi routert, be...

Vettem egy wifi routert, be csatlakoztatom az áramhoz meg a fő internethez és be írom a jelszavat a telefonon, de azt írja nincs internet hozzáférés! Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

2020. nov. 11. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Be is kell állítani az internetet, nem elég összedugni. A router konfigurációs oldalán a WAN beállításokban kell megadni azokat az értékeket, amik a szerződésben szerepelnek.
2020. nov. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mit kell megadni?
2020. nov. 11. 21:27
 3/6 A kérdező kommentje:
Elég megváltoztatni a jelszót?
2020. nov. 11. 21:27
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A kapcsolat típusát elsősorban. Ha koax kábelen jön, akkor általában Dynamic IP, ha DSL vagy optikai akkor PPPoE, ha mikrohullámú akkor Static IP szokott lenni, de ez eltérhet. PPPoE esetén a felhasználónév és a jelszó kell, ami a szerződésben van benne. Static IP-hez pedig az IP cím, netmaszk, átjáró és DNS szerver címe. Ezek is a szerződésben vannak benne.
2020. nov. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A routerben azt a felhasználónév\jelszót, amivel a netre csatlakoztál eddig is. A szerződésedben, amit a szolgáltatótól kaptál, megtalálod.
2020. nov. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én így nem értem, esetleg videót tudnátok linkelni?
2020. nov. 11. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!