Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan történik a Google...

P. Tibor kérdése:

Hogyan történik a Google fiókomban a 15 GB ingyenes tárhelyem felosztása manapság (20201114)?

Figyelt kérdés

Nem teljesen tiszta nekem ez a Drive, Fotók, gmail, Idővonal összefüggés (ezért kérdezek). De hadd írjak ide néhány tapasztalatot, ami nagyon zavar; a mobilom évek óta automatikusan feltölti az általam készített fényképeket és videókat a Fotókba. Mitől van az, hogy az egy napon készített 60 db fotóból öt darab eredeti 3-4 MB-os, a többi pedig 400-500 kB-ra van butítva (miközben mindegyiknek 9 MPixel van!)?

Szokványos dolog-e, hogy a Fotókba feltöltődő képek az Idővonalon is megjelennek, de a videók nem (azok csak a Fotókban vannak)?

Habár mindenhol azt olvasom, hogy a Fotók is osztozik (a Drive és a Gmail mellett) a 15 GB szabad tárhelyen, nálam csak a Drive (7GB) és a Gmail (0,3GB) foglal helyet, a Fotók nem (0 GB). Miközben nálam a Fotókban kb 100 db video van átlag 30 MB, tehát ennek a 3 GB-nak látszódnia kellene a helyfoglalásban(?)



2020. nov. 14. 19:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Jelenleg: a fotók akkor használ tárhelyet, ha az eredeti minőség van beállítva. Ha bekapcsolod a tömörítést, akkor korlátlan tárhelyet ad, nem foglal helyet a feltöltött tartalom.

2021. július 1-től: a tömörített is foglalni fogja a helyet, amit a dátum után töltesz fel.


Ha nálad 0 megát ír most a fotókra, akkor be van kapcsolva a tömörítés. A nagy eltérés a méretekben jó kérdés, ezt csak tippelni tudom, hogy esetleg a tartalom szinte teljesen megegyezik, és a duplikáltnak véltet még jobban tömöríti.

2020. nov. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A Google Súgó szerint ugye háromféle minőségben lehet Fotókba feltölteni: Eredeti, Jó (ezt néhol kiválónak írják)és Expressz. Nekem az eredeti van beállítva, ezt most is ellenőriztem. És ezt szerintem az is bizonyítja, hogy ha a Fotokban megnézem egy kép tulajdonságait (pixel és megabyte), az ugyanannyi, mint a korábban már HDD-re áttöltött értékek (kivéve a már említett furcsaságot, hogy az egy napon készített képekből csak az első 4-5 eredeti, a többi az byteban kisebb (nyolcada), de pixelben azonos. Egyébként a mobilomon mindig 9MPixel van beállítva (16:9-hez), és EZ a pixelszám látszik a Fotókban is.

Még azt kérdezem anonimtől, hogy a válaszodat a Google netről olvastad-e, vagy te tapasztalod ilyennek? Vagyis írd meg kérlek, hogy egyáltalán feltöltesz-e Fotókba (mert sokan nem!), hány megapixel van beállítva a mobilodon, milyen Minőséget állítottál be és ha netán Eredetit, akkor látod-e a képek helyfoglalását a 15 GB-os tárhelyen (a Drive és a gmailek mellett).

2020. nov. 15. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!