Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A. Youtube-nak miért van ez a...

Gábor19... kérdése:

A. Youtube-nak miért van ez a komment törlés mániája?

Figyelt kérdés
Sok videóhoz hozza sem lehet szólni, amelyiknél megengedett a kommentelés azt meg hajlamos eltüntetni.

2020. nov. 22. 08:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem a YT csinálja, hanem a feltöltő.
2020. nov. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 P.O.C. ***** válasza:
60%
Mert szólás szabadság van, de azé' csak nem mindegy, hogy mit szólsz. :D
2020. nov. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

A kiskorúak védelme miatt bizonyos korhatár alatti (18 rémlik, de lehet csak 14 év alatt) csatorna esetében automatikusan tiltott, és nem lehet kommentelni illetve lejátszási listához adni a videókat. Nem egy botrány volt belőle, hogy mennyi undorító és szexista komment gyűlt össze népszerűbb kislányok videói alatt, illetve az ilyen jellegű videókat listákba gyűjtve terjesztették egymás között fiatalokra gerjedő körök.


És persze lehetne mondani, hogy szólásszabadság van, és akkor nyugodtan kommenteljük be sorba az időbélyegzőket, ahol szerencsétlen gyereknek kilátszik a bugyija néhány mozdulat közben 1-1 másodpercre, hadd találja meg és csorgassa rá a nyálát néhány ember, de némely szabadságkorlátozás azért egy jobb cél érdekében történik.

2020. nov. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%
A PC diktatúra miatt.
2020. nov. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy gyermekeket próbálnak védeni vele, meg us értem. De sok felnőttnél, állatos videónál, gameplay-nél sem lehet kommentálni.
2020. nov. 22. 20:14
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

ahol nem lehet kommentelni, azt általában a csatorna állítja be. ha lehet kommentelni és eltűnnek a kommentek, azt vagy a csatorna tulajdonosa moderálja ki, vagy a többi felhasználó jelenti és a rendszer automatikusan intézi.


nálam pl. engedélyezve van a kommentelés, nem is szoktam moderálni a kommenteket. pont a napokban volt egy vérpistike aki bekommentált egy káromkodásokkal teleírt gyűlölködő kommentet, amire nem találtam okot, hogy miért ne moderáljam ki, de mire sikerült az értesítő emailből belépnem, hogy töröljem, addigra már nem látszott nyom asem. vagy magától törölte a YouTube, vagy mások jelezték nekik, hogy erre ott semmi szükség.

a komment nem hiányzik, én is töröltem volna, de azt furcsának tartom, hogy én a csatorna tulajdonosaként azt se tudom, mi törént a videóm alá írt kommenttel. legalább jelezné valahogy a rendszer, hogy hova tűnt és ki csinálta, de semmi tájékoztatás. az email megjött, hogy felkerült a komment és azóta nyoma sincs...

2020. nov. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!