Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ebay licitálós termékek...

Ebay licitálós termékek vásárlása tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Egy használt obijektívre licitáltam ebay-en, az eladóról csak pozitív visszajelzések vannak évek óta(nem tudom persze hogy ez mennyire valós), volt már valaki aki ugyan így rendelt valamit és nem kapta meg a terméket?

Egyébként eu-s országból jönne.



2020. nov. 23. 15:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Én már licitáltam, olyan országból is idetalált, ahonnan nem is akarták elküldeni, így átküldettem az ott élő rokonomnak, akinek viszont nem okozott gondot, hogy hazapostázza!
2020. nov. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem is enged licitálni, ha az ebay fiókodban regisztrált címre az eladó nem postáz. Ha nyertél, 24 órád van fizetni. Ezt úgy tudod megtenni, hogy bemész a kosaradba, ott lesz benne eltávolíthatatlanul a megnyert termék (mivel kötelező megvenned, ha megnyered), ugyan úgy megveszed, mint a fix áras terméket. Ha a fizetés ellenére az eladó nem küldi a terméket, vagy nem azt küldi ami a leírásban szerepel, nyithatsz egy ügyet, amiben először az eladóval kell tárgyalnod, hogy mi legyen, ha nem együttműködő vagy nem tartja magát a megállapodáshoz, esetleg nem is reagál, kérheted az ebay segítségét. Ha neked adnak igazat, visszahúzzák a pénzt tőle és visszakapod.
2020. nov. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sehogy se lehet egyébként visszavonni a vásárlást ha megnyertem?
2020. nov. 23. 16:11
 4/8 A kérdező kommentje:
Vagyis még előtte, mert 2 re is licitáltam véletlen és az egyik a hírdetés címében canon mount ot írt aztán csak utólag vettem észre hogy lentebb a leírásban valamiért már nikon van.
2020. nov. 23. 16:23
 5/8 anonim ***** válasza:
Aktuális licitre nem tudod vissza vonni, max nem fizetni ha megnyered pl.
2020. nov. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De lehet! és már meg is oldottam
2020. nov. 23. 16:43
 7/8 anonim ***** válasza:
Alapos indokkal vissza lehet vonni. Ilyen például a megtévesztő termékleírás, vagy a leírás licit utáni megváltoztatása, vagy a szállítási költség megváltoztatása. Az előbbi itt megállja a helyét, mert két teljesen más fényképezőgéppel való kompatibilitás is fel van tüntetve, ami fizikailag lehetetlen. Ha már megnyerted és nem fizetsz, negatív értékelést kapsz, ami nem vet rád jó fényt.
2020. nov. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A félreértések elkerülése végett nem árt előre pár szöveges üzenetet váltani az eladóval.


A pozitív meg a negatív visszajelzések semmit sem jelentenek. Maximum placebó-hatást váltanak ki egyesekből.

2020. nov. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!