Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nincs mobilnet a telefonon?

Miért nincs mobilnet a telefonon?

Figyelt kérdés

1 hete váltottam Iphone 6S ről Iphone X-re. A munkahelyemen nincs wifi, mobilnetezni szoktam, ha kell valami.


Előző telefonnal nem volt semmi gond, hasított. Bármit bármikor el tudtam küldeni, videót nézni, közösségi oldalakat betöltötte.


Most az Iphone X konkrétan semmit nem tölt be. Javarészt nincs is 4G, csak E, vagy semmi. De ha épp 4G-n van, akkor sem tölt be semmit. Egy messenger üzenetet sem tudok elküldeni, vagy fogadni.


Az irodában koppra ugyan ott ülök, mint eddig. Mi a bánat van ezzel a telefonnal?



2020. nov. 27. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Az APN beállítások nem megfelelők. A szolgáltató honlapján leírtaknak megfelelően állítsd be.
2020. nov. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Legalább jobban összpontosítasz a MUNKÁDRA a Messenger HELYETT!
2020. nov. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szia,


Megnéztem, jók az APN beállítások. Alapból is az van beírva, ami a Telekom honlapján.

2020. nov. 27. 13:40
 4/6 A kérdező kommentje:
#2: Vártam az ilyen megnyilvánulásokat. Majd én beosztom az időmet, köszi :D.
2020. nov. 27. 13:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy tudjál adatot forgalmazni több dolog kell.


1. Megfelelő cella. Mindegy milyen, 2G,3G,4G,5G (ez utóbbihoz olyan telefon kell ami támogatja ) - persze a sebesség eltérő lesz.

Ha csak a munkahelyeden nincs mobilinternet akkor lefedettségi probléma lesz, amivel te nem tudsz mit kezdeni.


2. Megfelelő telefon beállítás:


2.1 egyrész be kell állítani, hogy milyen hálózatokat használjon : tipikusan ilyenek vannak GSM only, GSM&WCDMA, GSM&WCDMA<E, illetve NSA, SA (na ilyet majd később fogtok látni főleg SAt ).


2.2 Be kell állítani a megfelelő APNt. Az APN beállítás fabatkát sem ér ha nincs megfelelő kategóriában a SIM kártya ( kell hozzá mobiladat előfizetés ). Tudományosan szép magyarsággal azt akarom mondani, hogy provision-olva van a mobilinternet az előfizetőnél :)


2.3 Engedélyezni kell az adatforgalmat a telefonon. Ez egy külön menü általában a telefonokban.


Ha telefon úgy egyébként működik - tehát hanghívás megy rajta pl akkor valószínűleg ki lehet zárni a készülék hibáját és a fent említett dolgokat lehet kajtatni.

2020. nov. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
* GSM&WCDMA<E- GSM&WCDMA<E (automatic )
2020. nov. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!