Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy TP-link dual band router...

Egy TP-link dual band router (2,4 és 5 GHz-es) miért 2 nevet dob fel?

Figyelt kérdés

Az egyik a 2,4 a másik az 5 Ghz-es "csatlakozási pont" vagy hogy írjam ? :D

Én azt hittem, hogy ez úgy van, hogy ami tudja fogadni az 5GHz-t az annyival nyomatja, ami nem az marad 2,4-en.

De itt ha jól értelmezem most nekem kell eldönteni, hogy a router melyik ágára akarom connectelni az adott készülekem?!



2020. dec. 2. 18:58
 1/10 Szirty ***** válasza:
77%

Két hozzáférési pont.

Külön SSID tartozik mindegyikhez.

2020. dec. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Két külön frekvencia, nem tudod a kettőt összevonni.
2020. dec. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, neked kell választani, hogy melyiket akarod. Az 5 GHz gyors, de kisebb a lefedettsége. A 2,4 GHz lassú, de nagy a lefedettsége. Neked kell eldönteni, hogy melyik a fontosabb, a sebesség vagy a lefedettség. Fix eszközök mehetnek az 5 GHz-re, például okostévé, laptop amit mindig ugyan ott használsz. Ami mozog, például okostelefon, tablet, az inkább a 2,4-re menjen, mert könnyen kimehetsz az 5 GHz hatósugarából. Hacsak nem pont középre tudtad helyezni a routert és az pont lefed mindent 5 GHz-el, ahogy például nálunk is van.
2020. dec. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat!

Egy archer A5 router esetleg mekkora sugarat fed le, hany metert 5GHz-n?

2020. dec. 3. 09:11
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez a helyiségtől függ. Ha a telefonod tud 5 GHz-et, töltsd le rá a Wifi Analyzer appot és vidd azokra a helyekre ahol használni szeretnéd. Az megmutatja, hogy mennyi a jelerősség és szomszédos hálózat zavarja-e.
2020. dec. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha azt szeretnéd, hogy az olyan készülékek, amik képesek 2.4GHz -re és 5GHz -re is maguktól döntsék el (jelerősség és sebesség alapján), melyik frekvencián működjenek, akkor a router két sávjának (2.4GHz; 5GHz) a nevét (SSID) és jelszavát is ugyanarra állítsd be. Ezek után minden esetben a végpont eszköz dönti el, melyik frekvencián kommunikáljon a routerrel.


A router konfigurálásához jelentkezz be annak webes konfigurációs felületére és az 5GHz -es jel nevét (mivel valószínűleg az hosszabb) írd át ugyanarra, mint a 2.4GHz -es jel neve (de csinálhatod fordítva/másképp, a lényeg, hogy ugyanaz legyen a 2 frekvencia neve), illetve egyező jelszót adj meg mindkét frekvencia esetén (hogy váltáskor a "kézfogás" rendben végbemenjen).


Az én (Asus) router -em is eredetileg 2 különböző néven szórta a 2 frekvenciájú jelet, de miután átírtam a jelek nevét ugyanarra, minden eszköz ami támogatja az 5GHz -et is, csak egy wifi -t "lát" így automatikusan a jobb jelerősségű/sebességű wifire csatlakoznak. Mozgás közben ha az 5GHz -es jel már túl gyengévé válik, váltanak az eszközeim 2.4GHz -re, illetve ha az 5GHz -es jel elég erős, visszaváltanak 5GHz -re...

2020. dec. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Basszus nem akarok ennyire értetlennek tűnni, de nem találom a google-n sehol, hogy tud-e a telóm 5GHz-t... iPhone 11 amúgy. :/ és köszi a választ
2020. dec. 3. 12:38
 8/10 anonim ***** válasza:

Tud.


"Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax, dual-band, hotspot"


Forrás:

[link]

2020. dec. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha már (legalább) 802.11 ac (Wi-fi 5) szabvány van az adott eszközben, az támogatja az 5GHz WiFi-t.

Tiédben ax (Wi-fi 6) szabvány van, ami a jelenlegi stabil leggyorsabb a "mainstream" eszközökben.

2020. dec. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm szépen!
2020. dec. 3. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!