Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy működik ez a youtube...

Hogy működik ez a youtube partnerség dolog? Partnerség nélkül lehet kapni youtube dijat 100 ezer feliratkozónál?

Figyelt kérdés
Van egy youtube csatornám lassan 50 ezer feliratkozóval. De az a problémám, hogy az én munkáim MMD táncos, animációs videók zenére. És senkitől nem tudok tanácsot kérni, hogy működik ez az egész. Már akartam próbálkozni a partnerséggel, de inkább ráhagytam mert a zenék szerzői jogosak és nem szeretném, hogy felülbíráláskor meg b*szák a csatornám és oda legyen minden eddigi munkám. Van ebben a kategóriában 100 ezres csatornák is őket nem tudom, hogy van-e partnerségük, ugyan olyan szerzői jogos zenéket használnak mint én. Szóval aki jártas ebben, vagy tud erről valamit az kérem írjon. Kíváncsi vagyok.

2020. dec. 7. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

minden zene szerzői jog védett. a YouTube rendszere általában automatikusan felismeri a zenét és a jogtulajdonos beállításainak megfelelően törli a videódat, vagy reklámot jelenít meg a videón akkor is, ha te nem vagy jogosult erre és a jogtulajdonoshoz irányítja a reklámbevételt.

ha olyan zenét használsz, amit a jogtulajdonos nem akar, törlik a videódat és kapsz egy büntető pontot (copyright strike), aminek fél év az elévülése. három ilyen büntiért csatorna törlés jár. ez független attól, hogy benne vagy-e a partner programban. ha van strike-od, rosszabbak az esélyeid a partner programba való felvételre.


jövő évtől (Amerikában már most is) a YouTube minden videó mellett jeleníthet meg reklámokat, akkor is, ha a csatorna nem jogosult reklám bevételre. a pénzt ilyenkor a YouTube teszi zsebre osztozkodás nélkül.


a partner programmal jogosulttá válsz a reklámok megjelenítésére és a bevételből részesülsz. viszont ha jogvédelem miatt máshoz irányítják a bevételed, akkor a partner programban sem te fogod kapni a bevételt, hanem a zenék jogtulajdonosa.


a díjat külön kérni kell és ugyanúgy átvizsgálják a csatornádat, hogy megfelel-e a közösségi irányelveknek, mint ahogyan a partner programba történő belépéskor is. szintén nézik a copyright strike-okat is, de nem kizárt, hogy ha nem visszaélésszerű a gyakorlatod, akkor megadják a díjat, ha elérted a szükséges feliratkozó számot. amit nagyon néznek, hogy ne legyenek mesterségesen generált kamu feliratkozóid tömegesen.

https://www.youtube.com/creators/awards/

2020. dec. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon szépen köszönöm a válaszod! :)) Akkor rá hagyom és csinálom úgy ahogy eddig is. ^^ Hobbiból.
2020. dec. 10. 02:06
 3/3 anonim válasza:
50 ezer feliratkozóval már szebb összegekre tudnál szert tenni csak a reklámokból, néhány olyan videóddal, ami nem lenne copyrightos, így a hobbi mellett lenne belőle hasznod is :D
2021. máj. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!