Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » DIGI egyes weboldalakat blokkol?

DIGI egyes weboldalakat blokkol?

Figyelt kérdés
Néhány napja volt egy kis akadozás a DIGI-nél, azóta pl. a Citromail és a 24.hu egyszerűen nem töltődik be. Több készülékről próbáltam, olyan, mintha tűzfallal lenne blokkolva. Amint mobilnettel csatlakozok, egyből bejönnek ezek az oldalak. Már mindent megnéztem, amit csak tudtam: router beállításai, tűzfal, vírusírtó, de semmi jelet nem találtam, ami blokkolná ezeket az oldalakat. Valaki érti ezt?

2020. dec. 15. 09:06
 1/9 anonim ***** válasza:
áltasd be a DNS kiszolgálónak: 8.8.8.8 -at.
2020. dec. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az van beállítva, de se asztali gépről, se telefonról nem működnek ezek az oldalak, ha a DIGI-s netre csatlakozok... Traceroute parancs megakad a 3. állomásnál, utána két digi-s állomás, utána a végtelenségig Request timed out.
2020. dec. 15. 09:30
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét host ugyanabban a tartományban van, de válaszolnak Digis hálózatból, legalább is jelenleg tőlem működik gond nélkül (Digi hálózat ez is).


Traceroute helyett próbáld megnézni pl. a tcptraceroute-tal, simán előfordul, hogy a traceroute/mtr által használt protokoll tiltva van.

2020. dec. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Érdekes... Leszedtem, amit ajánlottál és ugyanaz a hiba: a 7. hop és azt követően csak csillagokat látni. Lehet meg kell várnunk, míg kapunk új publ. IP-t. Másra nem tudok gondolni, valami összegubancolódott a DIGI-nél. Proxy-val vagy mobilnettel simán működik mindkét oldal.
2020. dec. 16. 00:21
 5/9 A kérdező kommentje:
Egy furcsa dolgot tapasztaltam: megnyitottam mobilnetről a Citromail-t, majd visszaváltottam a DIGI-s netre és belépve maradtam, sőt tudtam is küldeni levelet! Ez nagyon fura számomra. Ha viszont új lapot nyitottam és beírtam a citromail.hu-t, semmi, csak time out..
2020. dec. 16. 02:29
 6/9 A kérdező kommentje:
Ráfrissítettem az először mobilnetről bejelentkezett citromail oldalra, működik továbbra is, viszont már a DIGI-s IP-címemet írja ki az utolsó belépésnél. De működik... Gondolom, most a cookie-k kavarhatnak be, de bejelentkezve maradtam... Ugyanabból a munkamenetből a citromail.hu továbbra se érhető el, a [link] oldalt megnyitva viszont betöltődik... Furcsa ez az egész.
2020. dec. 16. 02:36
 7/9 A kérdező kommentje:
Kaptunk új nyilvános IP-t, így már működnek a fent említett oldalak....
2020. dec. 16. 12:21
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lehet NAT -olt cím volt.

Sokan osztoztok rajta, és a szerver úgy érzékeli mint ha DDoS támadás lenne ha 100 -ak próbálják rövid időn belül elérni - bejelentkezni azonos IP -ről.

2020. dec. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Így már világos, sose gondoltam volna erre!
2020. dec. 16. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!