Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Letilthat a YouTube egyszerre...

Letilthat a YouTube egyszerre két csatornát ami egy fiókhoz kapcsolódik?

Figyelt kérdés

Van egy google fiókom, amit régóta használok. Ehhez tartozik egy AdSense fiók + két YouTube csatorna (meg egy blog, ami már termelt is pár forintot az AdSense fiókra).

Az egyik csatornámon csak saját tartalom van (vagy haverokkal közös), nagyon ügyelve arra hogy egyik videón se legyen semmi korlátozás, copyright free zenéket használok, ahol lehet, ez a fő csatorna, ezzel szeretnék év végére partnerré válni és pénzt keresni.

A másikon viszont van néhány koncertfelvétel, filmrészlet, vicces videó ami részben vagy egészben nem saját munka vagy jogdíjas/korlátozott. Ezt nem is veszem olyan komolyan, itt nem számít annyira hogy partnerképes legyen, ide azok a tartalmak kerülnek, amit ettől függetlenül is szeretnék megosztani másokkal, mert többségük már eltűnt az internetről, vagy soha nem is volt fent.

Utánanéztem: zene esetében semmi teendő, ha jogdíjasat talál a rendszer, vagy megy a bevétel a jogtulajdonosnak, vagy korlátozza, esetleg tiltja a videót amit feloldhatok ha kivágom belőle azt a részt vagy a hangot kicserélem.

Videóknál azt tapasztaltam ott is már érzékel ilyet, és tiltja részben vagy egészben, ez is érthető.


A kérdésem az lenne, hogyha bármi ok miatt több copyrighj strike-ot kapnék, vagy letiltanák ezt a másodlagos csatornámat, attól az elsőnek lenne-e baja, ha ugyanahhoz a google fiókhoz van kapcsolva? A másodlagos csatorna egyébként a régebbi, oda töltöttem fel először néhány videót úgy 8 éve, a fő csatornával bő 1 éve foglalkozom csak.


Egyszer belefutottam olyan üzenetbe, hogy a csatornát és a hozzá kapcsolódó fiókot megszüntették, de érdekes módon ez egy teljesen friss fiók volt amit tesztelési célból készítettem ugyanarról az IP-címről, amiről a fő csatornámat. Ezért tartok tőle, nehogy gond legyen, mert akkor inkább más gépről, máshonnan csinálok egy új fiókot hogy véletlenül se fordulhasson ez elő. Vagy ha előfordulna, akkor van még lehetőség fellebezni, van egyáltalán előjele ezeknek, amiből rájöhetek hogy gond van? Azzal semmi problémám nem lenne ha eltávolítanának egy tartalmat vagy figyelmeztetést kapnék, csak nem szeretném, ha a több éves munkám odaveszne, mert a másik csatornámon esetleg kifogásolnak egy videót.

Úgy tudom anno Pempinél is valami hasonló volt azért is hagyta abba. De olvastam olyan szabályt is hogy paródia és oktatás céljából fle lehet használni jogvédett anyagot is. Na most szerintem Pempit már lehet hogy nem is büntetnék eszerint.



2020. dec. 18. 11:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez igen ingoványos talaj. Jobban jársz ha biztosra mész és csinálsz egy másik fiókot. Nekünk még problémásabb a helyzet, mert mi zenei alapra éneklünk ismert dalokat és azok mennek fel. Az esetek nagy részében annyi történt, hogy ráment a szerzői jogi követelés, ami által a bevételszerzés nem lehetséges, a bevétel a kiadónak megy. De nem is akarunk bevételt belőle, azért csináljuk mert szeretjük csinálni, nem a pénzért, szóval ez a felállás számunkra 100%-ig megfelelő. A probléma ott van, hogy a kiadók bármikor változtathatnak a dolgon, egy évek óta fent lévő dalra mondhatják, hogy ezt mostantól nem lehet és repül a figyelmeztetés, pedig évekig nem volt gond vele. Na meg az algoritmus se 100%-os, van amit nem ismer fel így, van amit meg teljesen más kiadóhoz köt (a dal több nyelven elérhető, midegyiknek más a kiadója, mi a magyart énekeltük el, de a dán verzió kiadójához kapcsolta). A paródiavideókkal is az a baj, hogy az algoritmus ezt magától nem tudja, így hiába lehetne felhasználható, ugyan úgy tilt és bizonygathatod az igazad, ami macera és hosszadalmas. A copyright free zenékkel is óvatosan, mert aztán a zeneszerző pár év múlva felhasználja egy másik zenéjében ami már nem szabadon felhasználható, az algoritmus érzékeli és minden videó repül.
2020. dec. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Megy az egész fiók a kukába minden csatornával együtt. Ip cím viszont nem számít semmit, azzal ne törődj
2020. dec. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Oké, úgy látom jobbnak én is. Csinálok egy teljesen független fiókot meg csatornát és oda teszem fel a necces tartalmakat. Azt törölhetik nyugodtan ha gondjuk van vele.

Egyébként az hogy megy hogy sokan Family Guy jeleneteket, Munkaügyekből készült videókat meg komplett filmeket, sorozatrészeket raknak fel kevésbé ismertebb anyagokból, látszólag monetizálva (socialblade szerint) és nem lövik le a csatornát?

Nem arról van szó hogy van ilyen is rajta, hanem konkrétan erre van építve.

2020. dec. 18. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!