Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » RouterOS egy Mercusys routeren?

RouterOS egy Mercusys routeren?

Figyelt kérdés
Van egy MercuSys routerem, amibe mindig mwlogin.net-en keresztül jelentkeztem be, mivel a default gateway-en keresztül(192.168.11.1)-en nem enged be, mivel az vissza utasítsa a csatlakozást. Mai nap észre vettem, hogy nem bírok bejelentkezni a routerbe. Le port scanneltem magam, amikor megláttam hogy van valamilyen RouterOS meg Mikrotik cucc a következő portokon: 80, 2000, 8021, 8080. Mi történik itt, és hogyan tudnám megoldani?

2020. dec. 21. 17:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha "port scannelted" a hálózatod, akkor (remélem) az IP címeket is láttad.


Használd a "RouterOS" eszköz IP címét a webes konfig oldala megnyitásához.


Egyébként pedig a "Default Gateway" -nek (ha az egy router vagy modem) ugyanúgy lennie kellene konfig oldalának, ahol a megfelelő felh.név és jelszó párossal be kellene tudnod jelentkezni. Így a konfig oldalon a kiosztott IP címek alapján ugyanúgy látnod kellene ugyanazt az IP címet, amit a "RouterOS" eszköz kapott (legtöbbször DHCP kliens névvel együtt), vagyis akkor is látnod kellene a routereket, ha csak az egyiken fut DHCP, a másik/többi pedig le van fokozva switch funkcióig (ami gyakori megoldás olyan otthoni hálózatok kiépítésekor, amikor szükséges a hálózat további eszközök felé osztása, de a felhasználó szeretné ha a helyi hálózat minden eleme tudna kommunikálni egymással port nyitás/továbbítás vagy virtuális magánhálózat alkalmazása nélkül is).


Gyanítom nem Te konfiguráltad a hálózat elemeit, különben tudnád, hogy mi micsoda. Feltehetően (bár a leírásod nem túl egyértelmű) az történt, hogy a Mikrotik nevű router lett beállítva "fő router" -nek, azon fut a DHCP is, a Mercusys router pedig a custom firmware miatt más DHCP kliens névvel jelenik meg a hálózaton (RouterOS), amin valószínűleg inaktív a DHCP (switch funkcióig le van fokozva, de ettől még szórhat wifi -t is, ha tud/be van kapcsolva) és egy alhálózatra lett konfigurálva a Mikrotik routerrel a multi-NAT környezet elkerülése érdekében, illetve másképp fogalmazva a hálózati átjárhatóság érdekében.

2020. dec. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!