Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lassú Wi-Fi kapcsolat...mivel...

Lassú Wi-Fi kapcsolat...mivel tudnék javítani rajta, esetleg router csere?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Adott egy egy mikrohullámon érkező internetszolgáltatás, vezetékről tudja a 40 mbps le, illetve a 6 mbps feltöltési sebességet. Azonban a wifi-n kapcsolódó eszközök megakadnak 18 mbps letöltési sebesség környékén. Wi-Fi router: TL-WR740N

Próbálgattam sok tanácsot már, amit ajánlottak ismerősök, csatornát fixre állítottam (6), ezt nem használják a környéken.Mit javasoltok, mivel lehetne javítani a sebességen? Esetleg a router lehet cserére érett? Nem egy mai darab már...

Előre is köszönöm a segítséget!



2020. dec. 29. 19:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem elég rossz a szolgáltató is, környéken nincs jobb? Vagy nagyobb csomag?

A routernek bírnia kellene ezt a kevés sebességet.

2020. dec. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Épp hogy a router olyan márka ami alig bír ki stabilan 2 évet. Itt van a szekrény tetején amit ingyen kaptam a netestől 4 antennás TP-Link, 5GHz is van benne, de már most kipotyotnak a mobilok róla.
2020. dec. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ha lenne jobb nyílván azt választanám én is. Az előző szolgáltató 15 mbps-t nyújtott, ahhoz képest ez csoda. És az asztali gépemen, ahova kábelről megy egyenesen az antennáról, ott semmi gáz. Azonban azokon az eszközökön, amelyek a wifin keresztül csatlakoznak, ott sokkal alacsonyabb a sebesség, illetve a laptopokat le is dobálja a hálózatról...ezért sejtem, hogy a router a hiba. Milyen típust javasoltok?
2020. dec. 30. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!