Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Csak egy email cím alapján...

Csak egy email cím alapján lehetséges kideríteni, hogy ki csinálta?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Valaki az én nevemmel csinált egy hivatalos email címet, az én tudtom nélkül. Egyik barátom, aki ennél a szervezetnél dolgozik hívta fel a figyelmem rá. Sajnos ezen email címről belenyúlnak a meglévő adatlapokba, ezzel mindenkinek fejfájást okozva. Mivel ez egy non-profit szervezet, a rendszergazdának sok dolga van, nem tudott ezzel foglalkozni, és elmondása szerint nem is ért hozzá.

Megpróbáltam rá email küldeni, hátha úgy le tudom követni, vagy esetleg a válasz email alapján az IP címet kideríteni, azonban a fiók nem tud emaileket fogadni (valószínűleg nincs postafiókja, csak adatokhoz, adatbekérő, vizsgálatkérő lapokhoz van hozzáférése).


Így, hogy semmim nincs gyakorlatilag, csak egy email cím, van arra mód, hogy kiderítsem/kideríttessem valahogy az IP címet, vagy akármit, ami közelebb visz a megoldáshoz?


A segítségeteket előre is köszönöm, és kérem, hogy trollok mellőzzenek.

Köszi!:)



2021. jan. 13. 23:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%

Nincs olyan hogy a "te neved" .


Másik 3748 embernek is ugyanaz a neve.


Innentől kezdve érthetetlen az egész.

2021. jan. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nos, mindenkinek az anyakönyvezett neve kerül az email címébe. Egyedi nevem lévén nem igen van ugyanolyan nevem, mint a "másik 3748 embernek".
2021. jan. 13. 23:48
 3/12 anonim ***** válasza:
61%

Nem, az email címbe azt írsz amit akarsz.


Nekem egyébként több mint 245 email címem van, és 1ik se a nevem.

2021. jan. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Argloss ***** válasza:
89%

Egy szervezethez tartozó fiókot nem lehet csak úgy létrehozni, pláne nem mindenféle jogosultsággal. Ahhoz valami nagy hibának kellene lennie a rendszerben. Ilyet jobb esetben csak az illetékes személy tud csinálni, mondjuk a rendszergazda, felsőbb utasításra.

Szóval te nem tudnál magadnak csinálni egy csorobela@gyakorikerdesek.hu címet, amivel irányítani tudnád a gyakorikerdesek.hu oldalt, mert erre eleve nem adnak lehetőséget neked az oldal üzemeltetői.

2021. jan. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
0%
Persze simaliba.
2021. jan. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

,,rendszergazdának sok dolga van, nem tudott ezzel foglalkozni, és elmondása szerint nem is ért hozzá.,,,,,



Hmmm,.

2021. jan. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
49%
Gondolom, ha ki is deríted az alhálozati IP címét sokra mész, hogy megtudod a 25km-es lakó övezetét. Micsoda IT szakember.
2021. jan. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez a történet több sebből vérzik.

Ha nagyon kötekedni akarnék: mi az, hogy hivatalos e-mail cím?

Olyan pedig nincs, hogy "valaki" ismeretlen csinál egy címet egy szervezetnél csak úgy. Az egy olyan "valaki" kell, hogy legyen, aki hozzáfér az adott szervezet levelezőszerveréhez, vagy a levelező szolgáltatás adminisztrációs felületéhez. De ha mégis arról van szó, hogy valaki illetéktelen jogosulatlanul bejutott a rendszerbe, az viszont komoly bűncselekmény, és ilyenkor illik megtenni a szükséges törvényi lépéseket.

Továbbá: mi az, hogy egy e-mail címről belenyúlnak az adatlapokba??

Az, hogy a rendszergazdának nincs ideje egy rendszerbiztonsági kérdéssel foglalkozni, az hatalmas munkaszervezési probléma. Egy rendszergazdának ez lenne a LEGFONTOSABB feladata. De gondolom, ez is olyan intézmény, ahol a vezetés a rendszergazdát amolyan titkárnő-pótlék csicskának tekinti, akinek elsődleges feladata, hogy Mancika Excel-tábláiban segítsen átlagot számolni.

Az, hogy egy rendszergazda nem ért hozzá, az meg azért ciki. Ezzel nem őt akarom szidni, nem tudom, hogyan, és mint került oda, én is találkoztam már olyannal, hogy egy informatikai végzettség nélküli technikai dolgozóra ráparancsolt a vezetés, hogy "jövő hónaptól márpedig rendszergazda leszel"; de ettől függetlenül ez vérciki. Olyan embert kéne rendszergazdaként alkalmazni, aki ért hozzá. Vagy képzést biztosítani számára, hogy valamikor majd értsen hozzá.

Az IP-huszárkodást meg inkább hagyjad. Az IP-cím továbbra sem egy világuralmat biztosító csodafegyver, és legjobb esetben is a levelezőszerver címét tudnád így kideríteni. Azzal meg sokra mész...

2021. jan. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha tényleg a lejáratásod a célja, azért nyugodtan tehetsz feljelentést, egyelőre ismeretlen tettes ellen.
2021. jan. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azért én arra az "egyedi névre" is kíváncsi vagyok.
2021. jan. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!