Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért lassú az internetem?

Miért lassú az internetem?

Figyelt kérdés

Már elég sok minden megfordult a fejemben, hogy ez miért is lehet.

Szóval nekünk ilyen "térségi" internet szolgáltatónk van amit csak itt a környéken lehet beköttetni (kb.negyed szabolcs megyében). Egyébként a naracom-ról van szó. Lefuttattam a digi oldalán egy sebességmérést. Az alábbiakat írta ki:

Letöltés: 3.0

Feltöltés: 0.0

(Nemtudom, hogy ezek pontos adatok-e)

Ez jó eredménynek számít? Vagy én nemtudom hogy pontosan hogy vannak ezek nem értek annyira az internethez.

Már kezd idegesíteni, hogy egy youtube videót max 720p-ben tudok megnézni, de azt is úgy hogyha mondjuk bele vagy visszatekerek rengeteg ideig tölt. Ha rányomok az 1080p-re percekig tölt.

És nem lehet hogy azért lassú a net, mert a routerünk már vagy 10-11 éves? Vagy az is lehet, hogy a kéményen lévő vevő valamicsoda öregedett el?

Az egyik ismerősöm azt mondta (ők nem régen köttették be és új routert vettek meg ilyenek) hogy nekik elég gyors. Most akkor nekem miért lassú?

De már vagy évek óta lassú, csak eddig tudtam tűrni.



Valaki segítsen mert én ehhez túl hülye vagyok.

Most azon gondolkozom, hogy át váltok telekom-ra.



2021. jan. 18. 02:36
 1/6 A kérdező kommentje:

az a vevő valami a kéményen még akkor lett beszerelve, amikor beköttettük a netet. Tehát kb 2008-2009 vagy 2010 környékén. Az azóta úgy van. Szerintem azt azóta 6x szétrohasztotta a nap meg a tél.

De én nem tudom hogy annak van-e köze a gyorsasághoz, csak gondolom leirom hogy hátha fontos infó

2021. jan. 18. 02:42
 2/6 A kérdező kommentje:
A sebességmérésnél kihagytam, hogy Mbps
2021. jan. 18. 02:58
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Az egész elavult, a gépeddel együtt.
2021. jan. 18. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Az a naracom nem caracom, amit már pr-telecom-nak hívnak?
2021. jan. 18. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
58%
Megnéztem ezt a Naracom elnevezésű szolgáltatót. A leglassabb internet sebesség nála most 50mbit/s letöltési, 3mbit/s feltöltési. Az a speedtest amit csináltál nagyon gyenge eredményt hozott ki, valószínű elavult a router meg az a antenna is amit felraktak. Leírnád kérlek azt hogy windows10/8.1 vagy melyik rendszert használod? Meg kérlek azt is írd meg milyen proci,ram stb van a gépedben. Miután leírtad és úgy sem tudunk segíteni akkor hívd fel a szolgáltatód.
2021. jan. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Antenna újra kell kalibrálni, ubnt antennád van ?
2021. jan. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!