Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen netem van, valamint ki...

#Ármin kérdése:

Milyen netem van, valamint ki lehet-e lövetni a NAT-ot?

Figyelt kérdés

Azt szögezzük le, hogy telekomos vagyok. Szóval pár hónapja felmerült az a probléma, hogy nem tudok portot továbbítani, ami nekem több szempontból is kellene. És most jutottam el oda, hogy leesett ez miért van. Be van kapcsolva a NAT, ezt látom a router beállításaiban. Ezt valahogy lehet kérni, hogy kikapcsolják? A másik az lenne, hogy nem tudom, hogy optikai, vagy VDSL2-es netem van. Azért is érdekelne, mert vezetékesen, gigás netkárytával gépről sehogy nem lehet elérni még a minimum letültési sebességet sem. 150-es net, IPTV-vel. A garantált az 60/25Mbit/s, ebből megvan 50/15Mbit/s. A roterben azt írja VDSL2 van, neten meg hogy optikai. Egy ici pici faluban lakom, szóval nem hiszem hogy VDSL2-őn lehetne ilyen "jó" a sávszél, ezért is érdekel mindez.


Kicsit hosszú lett tudom, köszi a válaszokat.



2021. jan. 23. 14:27
 1/3 anonim ***** válasza:
21%

Port továbbítást szerintem be lehet állítani a Telekomos routeren.

Ha nem szeretnél NAT-olva lenni, akkor fix publikus IP-címet kell kérned.

Nem adnak:

[link]


Ha valamiért el akarod érni a géped távolról és nem jók a TeamViewer és hasonló alkalmazások (mert pl. webszervert üzemeltetnél), akkor bérelsz egy fix IP-s VPN-t és azon keresztül el lehet majd érni a géped bárhonnan, bármikor. De ezt is be kell konfigurálni.

2021. jan. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Cím szerint nézd az interneten, mi érhető el nálad, ha csak úgy natúran nézed, akkor az optikai csomagot hozza ki.


Továbbá, ha ZTE, ZTE Speedport típusú HGW-d van, esetleg Huawei HA-35 csoda 4G SIM kártyával, akkor réz alapú a szolgáltatás, teljesen normális az 50/15 sebesség, de ha ott lenne a ház előtt a rendezőszekrény sem mérnél 100-nál többet lefelé irányban.


Ha Huawei HG850, 850a (ezek optikai modemek, tudnak iptv-t, wifit nem), 8245, 8245H vagy Sagemcom F@st 5655AC vagy Sagemcom F@st 5670AX van kint nálad akkor optikán vagy.


Tippre rezes technológia van nálad.

2021. jan. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Eltaláltad, a ZTE Speedport féle csodabogár van nálam. Többet nem is várok el egy ilyen kis falutól, legalább van. Köszi az infókat.
2021. jan. 25. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!