Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szeretnék elkezdeni rövidfilme...

Szeretnék elkezdeni rövidfilmeket csinálni, milyen platformra publikáljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék elkezdeni short filmeket készíteni, de meg vagyok lőve hogy melyik platformra publikáljam. A két közösségi felület a Tiktok vagy a YouTube. Mindegyik oldal mellett van pro és kontra érvem.


Kezdjük a YouTube-al, és a pozitívumokat: Egy komoly platform. És most nem Logan Paul és az egyéb amerikai idióta clickbaites emberekre gondolok. Annyi filmrendező kezdte itt. Példaképem Simonffy Péter, aki jelenleg is YouTube-ra gyártja a tartalmait. Itt a YouTube-on kezdte, és itt lett népszerű.

Negatívum: community és a nézők elérése. Sokkal nehezebb kikerülni YouTube-on a kezdőlapra, vagy az ajánlott videók közé, hogy elérjem az embereket. És ez az ami megrémiszt ettől a platformtól.


Folytassuk a Tiktokkal, és itt is a pozitívumokat elsőként. Max. 60 mp-es videókat lehet csak publikálni. Pont megfelelő. A videók nagyon hamar nagy nézőszámokat lehet elérni. Mostanában elterjedtek a rövid videók, amiket ha megnézel, utánna megálsz egy percre, és elgondolkozol hogy miről is szólt.

Negatívum: komolytalanság. Elrontja ezt a platformot, a táncolós videók és zenére tátogos 30mp-es tartalommal. Persze, erre lett kitalálva az applikáció. Mégis nagyon nagy rétege kíváncsi másra. Ez a más szeretnék én lenni a videóimmal.


Jelenleg gimnazista vagyok, néhány év múlva szeretnék a színművészetire jelentkezni filmrendező szakra. Félek attól, hogy amikor bemennék felvételizni, megkérdezné a szaktanár, hogy mégis mit csináltam eddig? És azt mondanám hogy Tiktokra gyártottam short filmeket... Nem vennének komolyan.


Jelen pillanatban úgy érzem hogy mégis a Tiktok lenne a megfelelő placc, az emberek nagyobb elérése miatt, de nem vagyok biztos magamban. Ti mit gondoltok?



2021. jan. 23. 22:30
A kérdező szavazást indított:
Tiktok
YouTube
egyéb platform (kommentben írtam)
7 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha értelmes tartalmat akarsz gyártani akkor Youtube, ha baromsággal akarsz magas nézőszámot, akkor Tiktok.
2021. jan. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Példának okáért én csak 19 vagyok, de egyáltalán nem használom a TikTok-ot, mert sok a gané ott...
2021. jan. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szivessa3 ***** válasza:
100%
Szerintem a legjobb platform erre a Youtube. A legjobb minőséget oda tudod felrakni, ha az számít neked.
2021. jan. 24. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2021. jan. 24. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy hova rakod fel. Youtube lenne a legjobb, de ez önmagában semmit se ér.


Ezután ide küld be: [link] - magyar amatőr filmek, rövidfilmek. Csodálom, hogy eddig senki se írta neked vagy hogy nem is hallotál róla.

2021. jan. 24. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nyomó többségében a YouTube-ot olvasom, köszönöm mindenkinek a visszajelzést. Ez a halivud.hu kedves 5-ös, hogyan működik?
2021. jan. 24. 07:49
 7/7 anonim válasza:
100%

Youtube, és találj módot arra, hogy a célközönség megtalálja. Akár facebook csoportokba, más helyekre, reddit, vagy twitter, helyezd fel, vagy csinálj insta oldalt is, ahol ajánld. Tehát legyenek "rámutató" dolgok.

A Tiktok komolytalan szerintem is.

2021. jan. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!