Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Amikor azt mondják hogy az...

Amikor azt mondják hogy az internet korlátlan lehetőségek tárháza mire kell gondolni én jó magam nem tudom a neten feltalálni magam rajta?

Figyelt kérdés

2021. febr. 3. 16:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Nézd, ez olyan dolog, hogy aki nem tud olvasni, az unatkozik a könyvtárban.
2021. febr. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Tudom hogy kell használni az internetet, de szerintem az embereket, élményeket nem pótolja
2021. febr. 3. 16:28
 3/18 anonim ***** válasza:
24%
#2 nem is arra találták ki.
2021. febr. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
62%

ezt csakis információ szerzés terén szabad értelmezni

viszont ugyanez a hátránya is, rengeteg a manipulció, és a megtévesztés, ezeket kiszűrni, szinte már művészet, és az iskolában már az én időmben sem tanítottak gondolkodni

nehéz helyzetben vagytok

2021. febr. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
#4 ezt hogy érted
2021. febr. 3. 17:23
 6/18 anonim ***** válasza:
24%

hogy, hogy hogy értem, hol élsz TE? De biztos gyerek vagy még, ami nem baj, majd elmúlik. Sajnos, de ez van.

Bocs, hogy ilyen szar világot hagyunk rátok.


Pl. a minap egy felugró hirdetés a egy az egyben a T-Home oldalának mutatta magát. Tuti ügyféladatokat halászott, de rögtön kilőttem, amikor láttam a címsorban valami katyvaszt a telekom.hu helyett.


Aztán a rengeteg clickbait híroldal, a youtube agyhalott rétegéről nem is beszélve, akik a vélemény formálónak számítanak, közben meg csak multi cégek termékeit reklámozzák, hogy megéljenek.


A fügönyön nehéz átlátni.


A "darknet"ről meg ne is beszéljünk.

2021. febr. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
26 éves vagyok
2021. febr. 3. 17:39
 8/18 anonim ***** válasza:
24%

az internet korlátlan lehetőségek tárháza


Ha van eladó burgonyád kb 7 hektár akkor találsz rá vevőt vagy viszont eladót



Ha viszont erotikus fotóidat akarod jó pénzre váltani ez is egy lehetőség



es van még 1000000 M

2021. febr. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
39%

akkor már dolgozol, fizetsz számlákat, benne vagy a mókuskerékben

átvertek mindnyájunkat, csak rabszolgák vagyunk

mire rájövünk már van család, hitel, el kell tartani a gyereket..

az én korosztályom megette (40+) ezt a xart

csináljatok forradalmat, vegyétek a kezetekbe a Földet

van sok okos ember, és a tudósok kezébe kell adni az irányítást, a politikusokat el kell zavarni, és ebben sokat segíthet az internet

2021. febr. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
88%

Nem is arról van szó, hogy bármit pótolhatna. (Bár ennek ellenére van, amit képes pótolni. Mondjuk a tévét, rádiót, telefont, ...)

De azt azért ismerjük fel, hogy az internet az emberiség történelme során az eddigi legnagyobb, egy helyről elérhető tudásgyűjtemény. Nem mondom, hogy a világ minden tudása megtalálható az interneten, de azért elég közel áll ahhoz.

Emellett nem csak a klasszikus értelemben vett tudástárként lehet tekinteni rá, hanem sokkal dinamikusabb szegmensei is vannak. Például: ha nem tudsz valamit, temérdek fórum, levelező lista, hírcsoport található, ahol azt megkérdezheted.

Ezek mellett pedig egy hatékony és olcsó kommunikációs lehetőség.

De csak egy személyes, és korántsem teljes lista, hogy én miket köszönhetek az internetnek.

- Angol emelt érettségi. Oké, iskolában is tanultam, de ha csak arra alapoztam volna, a középszint is alig lett volna meg.

- Svéd társalgási szintű nyelvtudás.

- Megismertem a kínai, japán, és koreai írásrendszereket, meg némileg a hozzájuk kapcsolódó nyelveket is.

- Megértettem a neutális hálók működését.

- Megtanultam programozni Perl, C#, PHP, és VB.Net nyelveken.

- Kitanultam a mikrovezérlők, elsősorban Arduino és ESP használatát.

- Megismertem és kitanultam a Linux és FreeBSD rendszerek használatát, valamint a szerver üzemeltetést.

- Mély biológiai ismereteket szereztem, elsősorban a genetika, botanika, és mikrobiológia terén.

- Messze az átlagon felüli csillagászati ismereteket szereztem.

- Kitanultam a meteorológia tudományát. Nem mondom, hogy egyetemi szinten, de nem esik nehezemre értelmezni egy-egy modellfutás eredményét.

- Sokat tanultam a kertészet témakörében is.

- Megtanultam egész jól sakkozni.

- Komoly ismereteket szereztem a hobbielektronika terén.

- Rengeteg dolgot megtudtam más népek kultúráiról és szokásairól.

- Pusztán szórakozásnak sem utolsó, rengeteg filmet és sorozatot láttam interneten keresztül.

- És akármennyire is meglepő, sok olyan embert ismertem meg, akikkel amúgy internet nélkül nem valószínű, hogy valaha is találkozok. Többek között egy 3 évig tartó kapcsolatot is az internetnek köszönhetek.


Ez persze csak egy kis része annak, amit az internet segítségével el lehet érni. Viszont az igaz, hogy ehhez kell egy bizonyos alapvető tudás, aminek hiányában jócskán beszűkülnek a lehetőségek. Nem akarok megint én lenni az ügyeletes beszólogató genya, de aki egy ép mondatot nem tud összerakni olyan szinten, ahogy azt már alsó tagozatban is elvárnák, az nem fogja tudni kihasználni a világhálóban rejlő lehetőségeket, hiszen alkalmatlan az információ nagy részének a befogadására. Ugyanígy nem fogja sok előnyét látni az, akinek egyetlen életcélja, hogy minél kevesebb tudást szerezzen meg, és mellette minél több szeszes italt fogyasszon.

Összegezve: a lehetőségek valóban közel korlátlanok, de ehhez szükséges egy alap, amire lehet építkezni.

2021. febr. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!