Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Érdemes ezeket a felhőtárhelye...

Érdemes ezeket a felhőtárhelyeket használni hosszútávra?

Figyelt kérdés

Zenékre gondoltam mert azok hamar felmennek nem úgy mint a filmek, de tudom nem szabad feltölteni szerzői jogos tartalmakat mert lehet letörlik.

De azért tárolnám máshol is nem csak itthon.

Vagy lefogják törölni őket?

Senkinek sem akarom elküldeni csak magamnak akarom tárolni és hogy elérhető legyen bárhol.


- HubiC 25GB


- Degoo 100GB


- Dubox 1TB


- Yahoo 1TB


- Blomp 20GB


- Mega 15GB


- Dropbox 2GB


- Box 10GB


- pCloud 10GB


- MediaFire 10GB



Szerintetek melyik felhőtárhelyet érdemes használni csak ingyen akár saját adatokra is?

Nem szeretném hogy csak úgy a semmibe eltűnjenek az adataim vagy hogy a szolgáltató csak úgy megszűnjön.



2021. febr. 5. 20:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Egyrészt - mint azt már említettem az általad nyitott topik(ok)ban - a felhőtárhely (bármelyik!) tulaja bármikor felszámolhatja a tárhelyét, bármikor beüthet olyan technikai malőr, ami miatt odaveszhetnek az adataid.

Éppen ezért önmagában egy tárhelyen sem érdemes tárolni a dolgokat, mert bármikor eltűnhetnek - legyenek mindenképpen lokális, fizikai másolatok is.


Másrészt egy rutinellenőrzés során bármikor rálelhetnek a szerzői jog által védett tartalmak illegális kópiáira. És mint minden tárhely felhasználói szabályzatában benne foglaltatik, az ilyen tartalmakat törlik, a renitens felhasználókat meg kizárják a rendszerből.

Éppen ezért titkosítás (az állomány tartalmának titkosítása) és anonimizálás (az állomány nevének titkosítása) nélkül nem tárolunk semmit felhőtárhelyen.


Harmadrészt hiába titkosítod (akár te magad, akár a felhőtárhely által biztosított, végponttól-végpontig történő titkosítással) az állományt: ha megosztod az állományra mutató linket - akármilyen online formában (emailben, fórumon, weboldalon, csevegőoldalon) - a tartalom felfedése mellett, és ezt felfedezik, akkor - az előző pontban felvázoltak miatt - ugyancsak törlésre adhat okot.

2021. febr. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

De azért akkor érdemes ezeket a felhőket is használni saját adatoknak akkor a Google-n kívül?

Vagy ezek noném felhőtárhelyek?

2021. febr. 5. 21:31
 3/13 anonim ***** válasza:

#2: Megvan a veszélye - bármelyik felhőtárhelynél - hogy technikai malőr, természeti vagy pénzügyi katasztrófa miatt végérvényesen törlődhetnek az adataid, éppen ezért kizárólag egy tárhelyen - legyen az felhőtárhely vagy lokális biztonsági mentés - tartani az adataidat nem érdemes.


Ha meg kényes adatokról van szó, használj titkosítást és anonimizálást és tartózkodj a publikus megosztástól.

2021. febr. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#2: Mi a véleményed a felsorolt felhőkről?

Esetleg tapasztalatod jól működnek e?

2021. febr. 5. 22:26
 5/13 anonim ***** válasza:

Privát tárhelyről nem törlik a szerzői jogos tartalmakat. Rengetegszer töltöttem fel filmeket és programokat GoogleDrive-ra, OneDrive-ra és Dropboxra.. semmi gond nem volt vele. Még meg is osztottam mással...

Csak ne legyen publikus, mert akkor tényleg törölhetik..pláne ha a jogtulajdonos megkeresi a szolgáltatót.

De egyébként ha ettől félnél, csak titkosítsd a fájlokat, akkor tuti biztos, hogy nem tudnak vele mit kezdeni és nem tudják mi van benne igazából.


"De azért tárolnám máshol is nem csak itthon."

Ha otthon is tárolod akkor mi a gond? Rakd oda, ahol egységáron a legolcsóbb tárolni... ha meszűnik majd felrakod máshova.

2021. febr. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

#5:

"Rengetegszer töltöttem fel filmeket és programokat GoogleDrive-ra, OneDrive-ra és Dropboxra.. semmi gond nem volt vele. Még meg is osztottam mással..."

Neked mázlid volt.

Aztán ki tudja...

"Számon tarthatják, mit telefonoztam

s mikor, miért, kinek.

Aktákba irják, miről álmodoztam

s azt is, ki érti meg.

És nem sejthetem, mikor lesz elég ok

előkotorni azt a kartotékot,

mely jogom sérti meg."


"Csak ne legyen publikus"

Ajjaj, ez nagyon is igaz; már egy titkosítatlan e-mail vagy azonnali üzenetküldőben elküldött üzenet is árulkodó lehet - a Google (Gmail) illetve a Facebook (Messenger) ezeket is olvassa. Ráadásul "ketten is csak akkor tarthatnak titkot, ha az egyikük halott". ;)


"De egyébként ha ettől félnél, csak titkosítsd a fájlokat, akkor tuti biztos, hogy nem tudnak vele mit kezdeni és nem tudják mi van benne igazából."

Önmagában a titkosítás nem véd, ha az állomány elérhetőségét és a dekódoláshoz szükséges kulcsot közzéteszi.

Illetőleg az állomány nevét is érdemes titkosítani (anonimizálni), mert egy rutinellenőrzés során simán megtalálhatják azt.

2021. febr. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Azt mondta a fixtv-n a Vendi hogy ezek noném felhők nem bízna rá adatokat, végponti titkosításon nevetett csak, azt mondta csak a Google Driver, OneDrive, Apple Cloud megbízható mert nagy cégek


Akkor lehet Xiaomi Clud se jó?

Ilyen telom van azért használom.

2021. febr. 6. 09:22
 8/13 anonim ***** válasza:

"végponti titkosításon nevetett csak, azt mondta csak a Google Driver, OneDrive, Apple Cloud megbízható mert nagy cégek"

Aha, tehát azok a megbízhatóak akik az adataidban turkálnak, monopólium-ellenes eljárás van ellenük folyamatban és adatvédelmi bírságokat szabnak ki rájuk. Mindezen cégek ráadásul az Öt (Hat/Tizennégy) Szemek országaiban vannak...


És ezen cégekre bízná ez a jóember titkosítatlanul az adatait... ..."nem vak ez a ló, csak vakmerő!"

2021. febr. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Önmagában a titkosítás nem véd, ha az állomány elérhetőségét és a dekódoláshoz szükséges kulcsot közzéteszi."


Na jó, hát azért gondoltam hogy annyira csak nem hülye senki, hogy titkosítja az adatokat és a kulcsot is feltölti hozzá...

És igen, nyilván a fájlneveket is "titkosítani kell"... ezzel nem mondasz újat.

2021. febr. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
OpenDrive 5GB megbízható?
2021. febr. 6. 16:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!