Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan, miből készül az...

Hogyan, miből készül az internet amit megveszünk a szolgáltatótól?

Figyelt kérdés

Ugye amiért fizetünk az egy fel és letöltési sebesség, de hogyan korlátozzák ezt, hova töltök fel és le adatot, valami szerverre? Onnan hogyan jut el mondjuk a google-höz?

Mármint a DNS-től eltekintve

Felépítek 0ról egy ilyen szolgáltatót aki internetet árul, de miből, hogyan. Szerintem nagyon érdekes téma, a héten kezdtem szakmai gyakorlatot egy ilyen szolgáltatónál de nem merem megkérdezni 😂😂 félek hogy hülyének néznek, ilyen alap dolgot sem tudok... Úgyhogy itt könnyebb :)



2021. febr. 5. 23:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Rengetek nagy teljesítményű hardver és szoftver tömkelege
2021. febr. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"de hogyan korlátozzák ezt"

A hálózati eszközeiken - kapcsolóikon, útválasztóikon, átjáróikon.

Lehet korlátozni egy adott interfész, egy adott MAC-cím, egy adott IP-cím, vagy - PPPOE-kapcsolat esetén - egy adott PPPOE-alagút sávszélességét.


" hova töltök fel és le adatot, valami szerverre? Onnan hogyan jut el mondjuk a google-höz?"

Az Internet-szolgáltató csak az infrastruktúrát biztosítja, hogy eljuss az Internet-kicserélő központba (kis hazánkban ez a BIX), hogy onnan, további Internet-szolgáltatókon keresztül eljuthass az adott szolgáltatás tárhelyszolgáltatójához.


Hogy egy analógiával éljek: otthon ülsz, nézitek a barátnőddel a TV-t, mikor a barátnőd megkér, hogy hozz neki egy kis csokit.

Mivel otthon nincs, biciklire pattansz, és elmész a boltba - viszont az úton különböző útirányító elemek - táblák, rendőrök, lámpák - irányítanak téged a hipermarketig, ahol a bolt van.

Ebben a példában a barátnőd a felhasználó, te a böngésző vagy, az úthálózat - az útirányító elemekkel együtt - az Internet-hálózata, a hipermarket a tárhelyszolgáltató szervere, a bolt meg a weboldal.

Mindezek fenntartása pénzbe kerül az úthálózat - az útirányító elemekkel együtt - például az adódból (a példánkban ez lehet az Internet-előfizetés díja) jöhet létre.

2021. febr. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg "A sziget" c filmet. Te már eljutottál arra a szintre hogy feltetted a kérdést, mint az ottani főszereplő: Honnan jönnek ezek a csövek? És hova mennek?


De sokmindent kell még felfedezned.. ;)

2021. febr. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én meg rájöttem honnan folyik a víz.



Nem a csőből onnan csak ki folyik a tekerőjéből de hogy a tekerőjéből honnan azt még nem,tudom

2021. febr. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!