Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hol tudok többet megtudni...

Hol tudok többet megtudni arról, hogy az én gépem által generált internetforgalom milyen utat jár be, milyen eszközökön, milyen infrastruktúrán át? Egyáltalán szabadon hozzáférhető információ ez?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék, hogy általánosan ha egy győri weboldallal akarok Debrecenből kommunikálni, akkor onnantól, hogy a modememig eljut egy bit, az hogy kerül a weboldal szerveréhez. Nem egy bizonyos szolgáltató érdekel, hanem az, hogy akármilyen modern szolgáltató hogyan, milyen eszközökkel kezelné a saját hálózatán belül az én forgalmamat, hogyan adja azt át a gerinchálózatnak, az hogyan továbbítja a másik fél szolgáltatójának (ami mondjuk nem optikát használ az ügyfeleivel, hanem koaxot), stb. Annyit keresgéltem már, de ez nem annyira szétkürtölt dolog, gondolom biztonsági okokból. De aki ezeket a rendszereket tervezni, valahonnan meg kell tanulja, hogyan működik. Vagy ez az információ nincs ingyen?
2021. febr. 15. 23:16
 1/2 anonim ***** válasza:
55%
Traceroute paranccsal lehet
2021. febr. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Operációs rendszer függő, windowsban tracert, unix traceroute.


Megnyitod windowsban a parancssort. kiadod a fekete ablakban a

tracert gyori.weboldal.hu


parancsot és kiírja a hop-okat, az adatcsomagok útvonalát.

2021. aug. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!