Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi lehet az a tényező, amitől...

Martin Novák kérdése:

Mi lehet az a tényező, amitől az internetem folyamatosan lelassul, megszakad vagy felugrik 5000ms fölé? Esetleg a kiszolgálói félnél van a hiba?

Figyelt kérdés
Az utóbbi napokban, körülbelül egy hete elkezdett rakoncátlankodni az internetkapcsolat. Általában délután 4 órától jelentkezik de van hogy órákkal előtte is. Nem egy hűdejó net és nem is a leggyorsabb de ezt eddig nem csinálta. Általában Discordon beszélgetek ismerőseimmel és ott 60 és 80ms között mozog az ms. Steamen 1.2 MB/s sebességgel töltök úgy hogy nincs rajta korlátozás. Na már most egy hete kb elkezdett a discordon fixen 200ms-en lenni (Meg néha felugrik 5000-re) és elég kellemetlen hogy néha nem hallanak, vagy én nem hallok senkit vagy ugye kidob. A steam letöltések is megbolondultak ugyanis mégcsak 800 Kb/s sebességel se képes tölteni és fel le ugrál 200 és 600 Kb/s között. A routert újraindítottam már párszor. Megnéztem a kábeleket esetleg az e a gond. Ki és bedugtam őket újra. A DNS címek jól vannak beírva. Még akkor is ezt csinálja ha a házban senki sem használjra rajtam kívül a netet mert éppen egyedül vagyok. Tehát elképzelhető hogy kiszolgálói oldalról nem kapom meg az előírt netet? Egyébként Telekom a szolgáltató. A segítségeket előre is köszönöm.

2021. febr. 22. 17:14
 1/1 anonim válasza:
Én is a Telekomnál vagyok, 60-as netre előfizetve (ezt kapjuk is), gépem wifi erősítőről megy, és nekem steamen 8 MB/s a letöltés. Discordon nem mindegy milyen szerverre vagy csatlakozva. Lehet hogy Amerikai a szerver, ezt a szerver tulajától tudod megkérni hogy rakja át európára. Ha Discordon privát beszélgetésben vagy, ott pedig bal felül a régiónál. De mondjuk Discordon nekem is eu-s szerón 140-150ms-em. Visszatérve Steamre, mostanában a steam is rosszalkodik. Wallpaper engine workshop rengetegszer meghalt mostanában. minden esetre várj pár napot, ha nem javul, akkor szólj a szolgáltatónak.
2021. febr. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!