Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Router aktiválásában ki segítene?

Router aktiválásában ki segítene?

Figyelt kérdés

Vettem egy tp -link AC 1200 as Wi -fi Routert.


Áram alá helyeztem, az internet kábelt is bedugtam. Minden világít, de sajnos nem tudom, hogy hogyan kell ezt beélesíteni.

Azt tudom, hogy kell majd egy név, meg egy jelszó, de hogyan jutok majd el odáig?


Olyan segítségre lenne szükségem, aki lépésről lépésre eltudná ezt nekem mondani, hogy mit csináljak.

Akár privátban is, akár tel.szám megadásával, akár fel is tudom hívni az illetőt, ha úgy könnyebb a magyarázás.



2021. febr. 24. 16:13
1 2
 1/19 Dongaben ***** válasza:
Nyilván van valamelyik szolgáltatótól internet előfizetésed, amihez adtak is saját routert. Mire kellene ez a másik? Bridge-be kötni, vagy más?
2021. febr. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Dongaben ***** válasza:

A router belépéshez ezt kell beírnod a böngészőbe:

192.168.0.1

Majd Enter

2021. febr. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Van előfizetésem a Digihez. Ott van a Tv- m meg az internetem.

De az internet az vezetékes, én pedig Wi firől szeretnék működtetni egy lap topot, meg a telefonomat.

Eddig is volt wi fim, de az a router egy pár ezer ft os gyönge minőség volt, és akadtak a filmek.

Elmentem egy helyre ahol van jó erőss Wi fi, és ott semmi gond nem volt.

Ezért vettem ezt a két sávos erőss routert, mert ezt ajánlották.

A régi jelszavával nem működik.

Gondolom ezt is aktiválni kellene.

Valami számot ír, ami a hátulján van, azt kéne valahova beírni, és utána adni egy nevet, meg egy jelszót.

Ennyit tudok naggyából.

2021. febr. 24. 16:54
 4/19 lali51 ***** válasza:

"Ezért vettem ezt a két sávos erőss routert, mert ezt ajánlották."

Használati utasítást nem kaptál hozzá?

Akkor tudunk segíteni ha leírod a ruter pontos tipusái.

2021. febr. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 lali51 ***** válasza:

A számítógépet kösd össze kábellal a ruterrel.Nyiseg a gépen egy böngészőt,címsorba írd be 192.168.0.1

Ekkor megnyílik a ruter webes beállítò felülete,itt beírod a ruter alján található felhasználó nevet és jelszót.Utánma már tudod konfigurálni.Yutubon találsz rólla videókat.

2021. febr. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Kaptam, de az bonyolultan írja, nem tudok rajta eligazodni.

Csak az tud aki informatikai képzéssel bír.

Leírom a pontos típust, de most eljöttem otthonról, majd kb 2 óra múlva leszek otthon.

2021. febr. 24. 17:29
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszi Lalikám, megpróbálom ha hazaértem.
2021. febr. 24. 17:31
 8/19 Dongaben ***** válasza:
Szerintem kár volt venni. Ma már nem tudom elképzelni, hogy bármely szolgáltató WiFi nélküli modemet adjon... A szolgáltatót, tehát a te esetedben a DiGi-t keresd ez ügyben.
2021. febr. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Én még erről nem is hallottam. Ez 15 éve megvan nekem ez a TV és internet, de a net az vezetékes.

Na mindegy Azt hittem ez egy egyszerübb dolog.

Amikor 3 éve beállította nekem a Wi fit egy szakember, kb 2 perc alatt megvolt, és csak a saját mobilján csinált valamit.

De hogy mit, gőzöm nincs. Valószínű, hogy az egyetemen tanúlta ezt.


Ebből gondoltam, hogy elvileg nem bonyolult, ha valaki informatika szakon végzett az Eltén.

Azt gondoltam megspórolom ezt a 10 ezer ft os költséget, mert sajnos annyiért jönnek ki.


Úgy néz ki, hogy más választás nem nagyon van.

Azt hittem ez nem ennyire bonyolúlt.😭

2021. febr. 24. 19:11
 10/19 Dongaben ***** válasza:
Nem bonyolult. Az előfizetésed része a használható szolgáltatás. 15 éve nem változott a szolgáltatás? Az szar ügy...és azon egy új router sem segít. Amúgy ingyenes a kiszállás...
2021. febr. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!