Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy a fenébe működik az Ebay...

Hogy a fenébe működik az Ebay keresőmotorja?

Figyelt kérdés

Érdekes módon, beírok valamit Ebay-en, néha azt írja ki, hogy nincs találat, de ha beírom Google-be ugyanezt a terméket, az első néhány link mind Ebay vásárlás, amelyek címei tartalmazzák az általam keresett szavakat.

Meg úgy egyébként is vannak dolgok, amiket nem jelenít meg, például egy termék alatt ajánlottak közt rákattintottam valamire, gondoltam keresek hasonlókat ugyanezen néven, beállítottam hogy legolcsóbb legyen elöl, de az előző (ajánlottak közti) termék sehol sem volt, viszont annál drágábbak és nagyban különbözőek igen.



2021. márc. 17. 16:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen anomáliákat nem tapasztaltam, tudsz esetleg konkrét példát mondani?
2021. márc. 17. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Előfordulhat, hogy bizonyos tiltott tárgyakat nem listáz a rendszer saját keresője. De mivel az oldalon fent van egy ideig és a Google addig indexelni, az ő találataiban már benne lesz.

Windows kulcsokkal figyeltem meg hasonlót, hogy a szürkepiaci olcsó kulcsokat ugyan próbálják eltüntetni, de több és gyorsabb eladók vannak a rendszernél.

2021. márc. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ugyanarról az oldalról beszélünk?

Mert van ebay.com, ebay.de, ebay.co.uk, ebay.it és a többi.Lehet hogy ebay.com-on nem találsz valamit, de a Google az angol oldalt adja ki találatnak.

2021. márc. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#1 válaszoló


Speciel gázálarcokra voltam kíváncsi. Beírtam egy bizonyos gázálarc nevét (pl PGM gas mask), az oldalon belül 0 találat, meg úgy az egész gázálarc kategóriában furcsán viselkedik.

Nem tudom ez tiltott dolog-e, mint ahogy #2 válaszoló mondta.

2021. márc. 17. 19:41
 5/5 A kérdező kommentje:

#3

Most kipróbáltam, a telefonos alkalmazás semmit nem hoz ki az előző példára, de a .com és .co.uk (más-más sorrendben, de) adott találatot.

2021. márc. 17. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!