Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Honnan lehet tudni, hogy a...

Ayammere kérdése:

Honnan lehet tudni, hogy a routerem "kezd" elromlani?

Figyelt kérdés
A szóban forgó router egy régebbi, cirka 7-8 éves TP-Link. Eddig semmi baja nem volt, de az utóbbi időben le-ledob a netről minden eszközt. Aztán kihúz, bedug és újra jó minden. (Innen jöttem rá, hogy nem a modemmel vagy a hálózattal van a baj, mivel közvetlenben, vezetékkel a modem hozza a netet). Ezek az első jelek, hogy új routert kéne venni? Azért kérdezek, mivel miután az újraindítás procedúrát megcsinálom 1-2 napig nincs semmi gond. Modem rendben van, router beállításaihoz évek óta nem nyúlt senki, így az sem lehet gond.

2021. márc. 17. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Esetleg full reset mehetne, aztán kikapcsolhatnád, kihúzhatnád egy teszem azt fél órára. Lehet már megzavarodott picit, hiszen évek óta kikapcsolás nélkül ment. Próbáld ezt még meg, hátha.
2021. márc. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elöregedtek a benne lévő alkatrészek.

Korábban kijött a gond 3 évenként. És 5 év volt a gari.


Megérett egy cserére.

2021. márc. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%

Első gyanúsított a tápegysége lehet. Elég olcsó, gagyi adapterrel jönnek ezek. Ha elkezd benne a kondi haldokolni, és nagyon szaggatott áramot ad, az zavarja a routert.


Ha van kéznél, egyéb készülékről vegyél le egy hasonló adaptert, ami ad legalább akkora áramot, azonos feszültségű, és van rajta olyan csatlakozó (egyező polaritással), és járasd kicsit arról. Kiderül, segít-e.

2021. márc. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is jártam így régi TP-Link(TL-WR740N) routerrel. Volt hozzá a honlapján újabb firmware, letöltöttem, felülírtam a régit és láss csodát megszünt a probléma.
2021. márc. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sajnos egyik megoldás sem jött be és végleg felmondta a szolgálatot a router.

Köszönöm mindenkinek a választ és a segítséget!

2021. ápr. 9. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!