Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan állítsam be a mobil...

Hogyan állítsam be a mobil hotspot-t?

Figyelt kérdés

A vezetéknélküli megosztást szeretném mellőzni. USB kábellel osztom meg az internetet a telefonomról a laptopomra és 2 dolog okoz most problémát. Pár hete cseréltem a hdd-m egy ssd-re és ez persze újratelepítéssel járt. Azóta ha USB-n keresztül osztom a netet előfordul, hogy pl. a spotify vagy 1-2 alkalmazás nem érzékeli h lenne internetem vagy csak hibát ír ki, de közben böngészőben vagy más alkalmazással tudok internetezni.

A másik dolog amiben segítség kéne, hogy ha létezik rá megoldás minden alkalommal, amikor összekötöm a telefont a géppel és kábelen osztom a netet új hálózat csatlakozását írja és mindig +1-el számozza a hálózatot. Tehát pl. a mai nap már a 40.-es hálózatot írja, holnap ha megosztom akkor már Hálózat 41 lesz a neve.

A harmadik bár nem ide fűződik de hátha erre is tud valaki választ. Mióta újratelepítettem a gépet, a bluetooth hangszórómat nem tudom hangosítani/halkítani a billentyűzet nyomógombjaival. Kiírja, hogy milyen értéken van a hangerő, de nem változtatja a hangszórón. Tehát a hangerő állításához a hangszórón lévő gombokat kell használnom, de azelőtt a billentyűzettel is lehetett állítani. Ha pedig a hangszórón állítom a hangot akkor a gépen azt az értéket mutatja megint, ami a hangószórón van állítva, tehát kissé fura...

Bárki bármelyikre tud megoldást, előre is köszönöm. :D



2021. márc. 20. 20:07
 1/1 CspCsj ***** válasza:

Esetleg ezeket próbáld:

1.

https://www.youtube.com/watch?v=_V7oFY_sPFc


2.

[link]

Kérdés utáni első válaszban leírtakat kövesd (UWP appok nem látják utána a netet, csak asztali ablakos programok), az utolsó válasz legalul meg a számozás mullázásához ír powershell parancsot.

Vagy hosszabban: [link]


3.

Abszolút hangerő kikapcsolása.

Rendszergazdai parancssorba: (utána újraindítás)

reg add HKLM\SYSTEM\ControlSet001\Control\Bluetooth\Audio\AVRCP\CT /v DisableAbsoluteVolume /t REG_DWORD /d 1 /f

Forrás: (görgess legalul a "Hang" részhez és annak is a végéhez - itt leírják a visszaállítást is)

[link]

2021. márc. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!