Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egyik pillanatról a másikra...

Egyik pillanatról a másikra nem működik a Router, mit tehetünk? Mi a gondja?

Figyelt kérdés
Egyik pillanatban még békésen sorozatoztunk, a másikban elment a net. A gépeink lan-kábellel vannak csatlakoztatva. A Routert újraindítottuk, semmi. A telefonoknak és a laptopnak van netje, gond nélkül betöltenek bármit, a gépek sem lan-kábellel sem adapterrel nem érzékelik. Egyszerűen nem értjük. Még az is érdekes, hogy a tálcán nem jelzi, hogy nincs net, csak egyszerűen semmi nem tölt be, sem online játékok, sem a böngésző. Valakivel volt már ilyen? A Router alig 2-3 hónapos.

2021. márc. 22. 09:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Pár percet várni kell újraindítás után. Kábeleket megigazítani, nézni, hogy működnek-e a lámpák a routeren. Ha igen, és még egy óra múlva sincs net, akkor vagy küldesz egy fotót, hogy melyik lámpa világít, melyik nem, vagy érdeklődsz az internet-szolgáltatónál.
2021. márc. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%
Aki nem árulja el a (szolgáltatói?) router típusát (sőt kitörölteti az erre irányuló kérdést is) - az így jár.
2021. márc. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#2 én nem olvastam sehol erre irányuló kérdést.


1# vártunk, ellenőriztünk mindent, a megfelelő lámpák világítanak rajta, pont ezért nem értjük mi történt. Tegnap este óta van ez az állapot.

2021. márc. 22. 11:16
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kábelmozgatás is megvolt, akkor lehet b@szogatni a szolgáltatót.
2021. márc. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A fene egye meg, azt hittem kihagyható ez a kör a szolgáltatóval, de úgy néz ki nem ússzuk meg.
2021. márc. 22. 11:20
 6/14 P.O.C. ***** válasza:
100%

#2: Üdv a gyakorikérdéseken! Ilyeneken én rég nem lepődők meg. :D


Csak tudnám mi olyan titkos ilyenkor. Mintha egy típus vagy a szolgáltató ismeretével hackertámadást lehetne indítani ellenük. :D


Ennyi infóból tényleg csak azt lehet mondani, bakker húzd ki, majd dugd vissza. Arra bezzeg nem gondol egyik se, hogy tapasztaltabb felhasználók több infóból többre jutnának. Pl. típusra jellemző hibák, bizonyos diagnosztikai adatok lekérdezése, beállítási problémák, stb.

Ehelyett sokan csak várják a csodát, hátha van köztünk parafenomén, aki ellát odáig. :D

2021. márc. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#6 nem lett ilyen kérdés feltéve nekem, aki fentebb panaszkodik azt kérdezte mi a kisbaba neve, meg hasonló hülyeségek, ezzel mit kezdhettem volna? Hülye trollnak tünt.


Leírom az adatokat szívesen, de nem hiszem hogy sokra megyünk vele, mivel Németországban élünk.


A szolgáltató a GGEW

A router neve FRITZ!Box 7530 KS


Ennél többet nem tudok róla.

2021. márc. 22. 12:42
 8/14 P.O.C. ***** válasza:
100%

Hát ezzel most tényleg nem mentünk sokra. Se a típust, de a németországi szolgáltatókat nem ismerem.

De ha jól értem a telók is arra csatlakoznak, és azon van net. Szóval mégis csak a géppel van valami nem?

Be kéne boot -olni egy Linux Live rendszerről és azzal megnézni a dolgot. Lehet csak a oprendszer veszett meg.

2021. márc. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
De 2 gépnél egyszerre? Mert sem a párom gépén, sem az enyémen nincs net. De 2 telefonon és a laptopon van, pedig ugyan arra a wifi házózatra vannak rákapcsolva.
2021. márc. 22. 13:23
 10/14 P.O.C. ***** válasza:
100%
És ahol nincs net, ott csak Ethernet kábelen nincs, vagy Wi-Fi adapterrel se?
2021. márc. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!