Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudom megosztani és 2...

Hogyan tudom megosztani és 2 pc-re továbbítani a netet gyári digis router hg8121h és egy dlink dir-501 között? tudom nem gigás router és régi de próbának ez van itthon amíg nem veszek másikat de ehhez nem értek...?!

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Adott a gyári Digi router (Huawei router hg8121h) 1 gigán jön a net kábelen 1db gépben, tök szuper minden. Lett 2 asztali gépünk, szeretném megosztani arra is a netet. Találtam itthon egy Dlink DIR-501 routert, ezer éves de kipróbálni jó lenne, viszont ehhez nem értek hogy tudom összehangolni? Wifi maradna az eredeti digi-s routeren a másikon kikapcsolnám és kizárólag cat5 utp-n lenne megosztva 2 géppel a net.

Segítésetek kérlek hogyan tudom ezt összehozni lépésről lépésre?!



2021. ápr. 11. 18:27
 1/1 P.O.C. ***** válasza:

Én úgy tudom hogy azon a DIGI -s routern 2 LAN csatlakozó is van. Egy gigbites és egy 10/100 -as. Mindegyik használható Internetre. Így nem szükséges a D-Link.


Ha D-Link -be amúgy be kell állítani a switch módot, hogy a router firmwareje aktívan ne avatkozzon bele a hálózati konfigurációba.

Ehhez elég kikapcsolni a DHCP szerverét és csak a LAN portokat kell használni összekötésre.

2021. ápr. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!