Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Weboldalak reklámfelületein...

Weboldalak reklámfelületein mindenkinél személyre szabott hirdetések jelennek meg?

Figyelt kérdés

Hónapokkal ezelőtt ellátogattam egy webáruház oldalára, azóta ennek a webáruháznak a hirdetései teszik ki bármely weboldalon a nálam megjelenő hirdetések zömét. Akár a gyk-t, akár bármelyik politikai oldalt képviselő netes médium cikkeit olvasom, mindenhol ez van ott. (A youtube-on viszont nem.)

Más is ezt tapasztalja?

[Úgy tudom, a cookie-k törlésével meg lehetne ezt szüntetni, de egyrészt hasznos weboldal-beállítások is törlődnének, másrészt jelenlegi reklámok nem idegesítenek legalább, talán azért is, mert már észre se igen veszem.]

Csak technikai érdekességképpen kérdezem, ezek a reklámok majd' mindenkinél teljesen mások, vagy a netezők max néhány csoportra osztva csoportonként mind ugyanazt kapják ugyanabban az időben?



2021. ápr. 21. 17:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha be vagy jelentkezve a Google-fiókodba, akkor - kikapcsolható opcióként - személyre szabott hirdetések jelennek meg. Próbáld ki a böngészést privát ablakban, ott valószínűleg véletlenszerűen, esetleg helyadatok alapján kapsz valamit.
2021. ápr. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Más is ezt tapasztalja?"

Nem. De én eleve úgy állítom be a böngészőmet, hogy bezárásakor a kukik és az ideiglenes tár törlődjön. Belépéskor ezért a google kereső (ez a kezdőoldalam) minden egyes böngésző indítási alkalommal megkérdezi, hogy testreszabom-e, vagy elfogadom a default-ot. Én meg testre szabom, és NEM kérem SEHOL, hogy nekem releváns találatokat jelenítsen meg. Se a keresésnél se a youtubenál, se a hirdetéseknél. Nem akarok bezáródni a saját hülyeségembe.

Nagyon macerás, de mindig az átlagot szeretném kapni mindenben, és ne az én korábbi kereséseimhez alkalmazkodjon a találat...

2021. ápr. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek, és tényleg jobb, ha pl gugli (jutub is) nem előzményeim alapján ad nekem találatokat. :-)
2021. ápr. 22. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!