Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Interneten milyen csalásokkal,...

Interneten milyen csalásokkal, átverésekkel, megtévesztésekkel, kamu oldalakkal találkoztatok?

Figyelt kérdés

Légyszi olyat írjatok, amivel személyesen is kapcsolatba kerültetek, saját szemetekkel láttatok, esetleg kipróbáltatok, vagy áldozatául estetek.


Én magam egyszer regisztráltam egy zenei fórumba, aminek egy nagy szőrös pók volt a logója, mert ott véltem megtalálni egy letölteni kívánt zenei albumot, amit máshol nem találtam meg. Megdöbbenésemre, a regisztráció után a fórumban nem is volt letöltő link, hanem csak az album címe, és a rajta szereplő zeneszámok címei voltak lényegében feltüntetve, és még vélhetően kamu hozzászólások is voltak alább, hogy milyen jó ez az album, érdemes volt letölteni, vagy hogy valaki éppen ezt kereste, örül, hogy megtalálta. A regisztráció után pár nappal pedig azt tapasztaltam, hogy valaki, valahogyan ellopta a bankkártya számomat, amivel Londonban vásároltak nyomtatóba való tintapatronokat, és távolsági buszjegyeket... Szerencsére csak néhány tízezer Ft volt akkor a bankkártyámon, de azt mind levásárolták. Nem sokkal később az adott bank be is vezetett egy SMS-sel megerősített, biztonságosabbá tett fizetési rendszert, ugyanis odáig semmiféle kód nem érkezett a telefonomra, egyszerűen csak megtörtént a vásárlás a bankkártya adatainak megadásakor. Ami eléggé érdekes, hiszen pénz kivételkor is meg kell adni egy PIN kódot.



2021. ápr. 21. 17:41
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!