Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nem változik a routerem ip...

Nincsnevem:) kérdése:

Nem változik a routerem ip címe, valaki esetleg tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy amikor belépek a routerem beállításaiba gépen (192.168.0.1), ott az információknál láthatom, hogy a routerem milyen ip címmel rendelkezik, és hogy mikor jár le az ipv4 címe. Nos a problémám az lenne, hogy mindig mielőtt lejárna, előtte 10-12 órával megváltoztatja és hírtelen már másnap délben/este járna le. Aztán mikor jön a másnap, akkor megint megváltozik stb. Esetleg valaki eltudná nekem mondani, hogy ez miért van így? Sajnos nem igazán értek ehhez, ezért is örülnék ha valaki tudna segíteni. Előre is köszönöm!:)



2021. máj. 13. 17:32
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy többször is kikapcsoltam (1 órára is) illetve már újra is indítottam a routert, hogy az alap beállításokat töltse vissza, de semmi nem történt. Ugyan az az ip és a változás még sehol.
2021. máj. 13. 17:33
 2/4 Szirty ***** válasza:

Tulajdonképpen mi is a problémád és mit is akarsz?

A 198.* cím belső hálózati cím. Az a baj hogy az nem változik?


"előtte 10-12 órával megváltoztatja"


Vagy az a baj hogy megváltozik?

Ha az utóbbi, akkor állítsd fix IP-re (lehetőleg a DHCP által osztott tartományon kívülre).


Vagy az a baj hogy a neten kitiltottak valahonnan az IP-d alapján és most IP cím változtatásával akarod kijátszani az igazságszolgáltatást?

Ebben az esetben rossz irányba mozdultál, mert a publikus IP-d nem 192.168.*

2021. máj. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az ip címet nem a router, hanem a szolgáltató változtatja meg.

Sok közöd nincs hozzá.

De miért baj az, ha megváltozik?

2021. máj. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Most nem értem mi a baj. A eoutered IP címe változna, a 192.168.0.1? Az nem változhat. A külső IP címed változna? Az változhat, szolgáltatódnál kérhetsz plusz pénzért fix IP-t, vagy ingyenes DDNS-t használsz.
2021. máj. 14. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!