Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Internet hatótáv növelés...

Internet hatótáv növelés range extenderrel vagy switch-routerrel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék hozzáértőktől segítséget kérni, mert én sajnos nagyon nem vagyok az.

Adott egy hosszú telek, mely legelején van bevezetve kábeles tv-telefon-internet, mely utóbbi egy routerről működik. Ezzel a lakásban van többé-kevésbé elégséges internet.

Na most, szeretném, ha a routertől számított 45 méterrel odébb lévő helyen is legyen internet (egy kisebb, hátrébb lévő házról van szó).


1, Hallottam olyan opciót, hogy egy 50 méteres UTP CAT6 kábelt veszek (a CAT 5e esetleg nem elég? Mi köztük a különbség?), ennek egyik végét a gyári routerbe bedugom, a másik végét a kívánt pontig elviszem, és ott egy AP-t (range extendert [link] elvileg ezt)rákötök, és akkor a kábel mindkét végén lesz wifi.


2, Hallottam egy olyat is, hogy a fenti terv nem jó, és kell a gyári router mellé közvetlen egy 4 portos switch, abba kell az 50 méter kábel, azt el a végpontig, és ott rá egy másik routert. Ez ugye jóval több macera, kütyü, pénz is.


Teljesen buta vagyok ezekhez.

Azt tudom, hogy 1000 megabites netet fizetek, azonban ez a bejöveteli pontnál kábelen mérve sem több 500nál, wifiről kicsit odébb (10 méter max) pedig 1-10 között stagnál.


Tudnátok nekem segíteni, hogyan tudnék 50 méterrel odébb, költség és energiahatékonyan laikusként internetet varázsolni?


Előre is nagyon köszönöm!


2021. jún. 3. 17:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha két külön lakóingatlanról van szó, egyszerűbb, ha oda is köttök egy előfizetést.
2021. jún. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az első opció tökéletes, felesleges a switch pluszban. AP-ként tudod használni bármelyik routert.
2021. jún. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Két külön ingatlan egy telken belül, szüleim vannak ott, ahol most van a net bekötve, és én szeretnék külön a másik ingatlanban is stabilan netezni. Ez viszont havi +7000 ezer forint körüli internetszámlát jelentene, ami szerintem erős lenne.


Egy ilyen: [link] van jelenleg bedugva a lakásban kábel nélkül, ez erősíti a teraszig a jelet. Ha egy ugyan ilyet az 50 méter túlsó felére rádugok, akkor elméletileg elég is lenne és készen lennék, mindkét helyen lenne net?

2021. jún. 3. 17:40
 4/11 anonim ***** válasza:
Elméletileg igen, de a gyakorlatban csigalassú lesz.
2021. jún. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor tudnál/tok segíteni, mi lenne a megfelelő megoldás? Teljesen vakon tapogatózom sajnos.
2021. jún. 3. 17:54
 6/11 anonim ***** válasza:
UTP kábellel összekötöd a két helyet, majd ráteszel egy routert, ami szórja a WiFi jelet. Legolcsóbb és legstabilabb megoldás.
2021. jún. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A meglévő helyen is egy router van, akkor abba dugom a kábelt, és a másik végére egy másik routert? És ez nem fog összekeveredni, vagy nem lesz nehéz a beállítása?
2021. jún. 3. 18:11
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha a telken keresztül viszel kábelt, ügyelj arra, hogy:

* az árnyékolatlan UTP kábel helyett árnyékolt FTP-t használj, és a kábel árnyékolását mind a két épületnél földeld le (ehhez vannak fali aljzatok)

* kültéri - polietilén és ne PVC külsejű - kábelt használj

* ha földben vezetnéd el, használj KP-csövet


"ennek egyik végét a gyári routerbe bedugom, a másik végét a kívánt pontig elviszem, és ott egy AP-t rákötök"

Ne range extendert keress, hanem egy Gigabit Ethernet-porttal felszerelt AP-t - például:

[link]

vagy routert (ha szükséged van a másik házban több portra is)


"1, Hallottam olyan opciót, hogy egy 50 méteres UTP CAT6 kábelt veszek (a CAT 5e esetleg nem elég? Mi köztük a különbség?)"

1 Gbps átviteléhez elég a Cat5E is, a különbség inkább elektronikai jellegű:

[link]

2021. jún. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"A meglévő helyen is egy router van, akkor abba dugom a kábelt, és a másik végére egy másik routert? És ez nem fog összekeveredni, vagy nem lesz nehéz a beállítása?"

Fokozd le a routert switch-é/elérési ponttá (AP-vé):

[link]

2021. jún. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Én nagyon köszönöm a segítséget, de őszinte leszek, nekem az magas.

Az árnyékolt kábel miért kell?

Tv koax kábel is megy a két ház között, amellé menne ez is, a levegőben.

2021. jún. 3. 19:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!