Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Wifi router a padlásra? Jobb...

Wifi router a padlásra? Jobb lenne a jel úgy?

Figyelt kérdés

Mindig gond van a wifivel, hogy a folyosón van, de mondjuk a konyhában már alig megy.... logikus, minél több falon kell átmenni a jelnek annál gyengébb...



Havernál láttam, hogy neki fönt van egy 4 antennás router a padláson, ott is pont a közepén ráfogatva egy gerendára.


Náluk minden helyiségben 5-ből 5 vagy 4-es erősségű jel van.

Ő azt mondja ez azért van mert nem kell 2-3 falon is átmenni a jelnek, egy plafon és kész... és mivel a padláson van, még 2 pöttyel az udvaron is megy....



Nálunk is megoldaná a problémát ha át tenném a padlásra?



2021. jún. 5. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Elvileg, de az is számít, hogy miből van a födém.
2021. jún. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Illetve az is számít, hogy milyen az idő odafent. Ha túl meleg van, akkor megsül a router. Egyszerűbb, ha a lefedendő terület kellős közepére teszed. Nekem is így van és nincs gond vele.
2021. jún. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért egy sima téglafal, főleg ha csak elválasztó, akkor nem kellene sokat fogni.
2021. jún. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Argloss ***** válasza:
Nem biztos, de kipróbálni ki lehet. Ha nem az igazi még mindig vehetsz egy második routert vagy access pointot, hogy le tudd fedni jellel az egész házat.
2021. jún. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Fsms ***** válasza:

Próbáld ki, de ha vasbeton van a födémben, nem biztos, hogy menni fog.

Javaslat Range extender, akár a ha van egy másik routered, vagy veszel 5.000 ért egy kis kütyüt.

2021. jún. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én vettem hardverapron egy sráctól ilyen antennákat a routeremre, nekem bevált.


[link]

2021. jún. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!