Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen SMTP kiszolgálót...

Milyen SMTP kiszolgálót használnál a helyemben?

Figyelt kérdés

UPC előfizetőként kezdtem, de felvásárolta őket a Vodafone. Ha dolgoztam, akkor az egyetemi SMTP kiszolgálót használtam, ha meg itthonról írtam levelet, akkor az smtp.upcmail.hu kiszolgálót. Saját domainem, és levelezési címem van, mert már korábban eluntam, hogy a szolgáltató váltással megváltozik a mailcímem.

Most a kedves Vodafone megszüntette a levelezési szolgáltatást, és az smtp kiszolgálást is.

Az ügyfélszolgálat azt a tanácsot adta, hogy álljak át ingyenes szolgáltatóra, és állítsam be a smtp.gmail.com címet. Utánaolvastam, de kiderült, hogy ingyenes ugyan, de csak regisztrált felhasználóknak, tehát akiknek gmail-es email címük van, azoknak. Nem gmailes emailcímmel hiába állítok a Thunderbirdben gmailes smtp kiszolgálót, a sajátdomaines emailcímemet nem szolgálja ki, időtúllépéses hibaüzenetetet kapok :-)

A visszapattanó levelek korrekt kezelése miatt nem akarok a gmailes fiókomban a "fiókok és importálás" "Levél küldése másik címről" lehetőséggel kavarni.

Te milyen smtp kiszolgálót használnál a helyemben? Az sem baj, ha fizetős, ha már a nyomorult Vodafone ennyire sóher.



#SMTP #Vodafone nem szolgáltat tovább #smtp.upcmail[pont]hu #levelezés saját domaines emailcímmel #smtp szolgáltatás
2021. jún. 7. 23:20
 1/7 anonim ***** válasza:

"Saját domainem, és levelezési címem van"

Akkor van levelezési tárhelyed, így levelezési szolgáltatód is.

Az nem biztosít SMTP-szolgáltatást?

2021. jún. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Nekem egyértelmű, hogy minden levelezőből a legjobbat használom,vagyis a www.gmail.comot.
2021. jún. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs SMTP szolgáltatás a tárhely mellé, de eddig 30 évig nem is volt rá szükségem. Sem az Axelerós időkben, sem T-Home-os korszakomban, sem a UPC-nél. Eddig minden internet szolgáltatóm úgy gondolta, hogy egy internet szolgáltatáshoz jár az SMTP szolgáltatás. Csak a Vodafone gondolja úgy, hogy a 15 ezer forintos havidíjamba ez már nem fér bele :-(
2021. jún. 8. 09:13
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha a Voda nem biztosít email szolgáltatást akkor valószínű nem is blokkolja az SMTP portokat (mint a többi szolgáltató). Akár a freemail smtp szerverét is használhatod. Csak regisztrálj be.
2021. jún. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem csak a Voda gondolja úgy: a Vidanet is most fogja megszüntetni az SMTP-t.
2021. jún. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Sajnos nincs SMTP szolgáltatás a tárhely mellé"

Ha nem vagyok indiszkrét: ki a tárhely-szolgáltató?

2021. jún. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

HostMax-ék.

De azóta rendeztek nekem smtp szolgáltatást.

Van nyilván freemailes és gmailes email címem is. De a domain-hez tartozó emailemet használom hivatalos levelezésekben. És olyan webshopokban, ahol rendszeresen vásárolok.

És amiatt nem szerettem volna társított meg csatolt meg kapcsolt címet a freemailhez, vagy a gmailhez, mert a visszapattanó [kézbesít(het)etlen] leveleket is precízen meg szeretném kapni.

Köszönöm a válaszokat!

2021. jún. 13. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!