Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Facebook profil a nevemben....

Facebook profil a nevemben. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Saját profilom egyáltalán nincs, töröltem magam még 2018-ban


Most valaki étrehozott egy profilt a nevemben (A bevenevem használva, de azt is elírta) és pár fotómat felrakott, mintha én lennék az.


Ilyenkor mit tudok tenni? Vagy felejtsem el, ezzel sem törődik a face?



Azért durva, hogy bárki csak úgy simán létrehoz bárki nevében egy profilt, mindenféle ellenőrzés nélkül


(Még a badoon is van fénykép ellenőrzés, bizonyos pózban kell felrakni egy képet, a facebook ezt miért nem tudja megcsinálni?)


Most meg aggódhatok, hogy néhány ismerősömmel felveszi a kapcsolatot a nevemben, vagy telefonálhatok körbe, nehogy elhiggyék, hogy én vagyok az,


Utálom a facebookot, meg azt is aki mások nevével visszaél


Szóval mit javasoltok, hogyan tudnám elérni, hogy a profilt törölkék?

(Bár azzal sem érnék sokat, mert csinálna újat)



2021. jún. 20. 10:56
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
100%

Van megbízható Facebook-használó ismerősöd, aki az érdekedben lépne fel? Ha igen, szólj neki, hogy üzenjen rá, mondja el, hogy tudomásod van az ál-profilról és holnap megy a feljelentés, ha azonnal nem törli.

Ismerősöknek lehet szólni, hogy jelentsék, ha befut pár jelentés, elképzelhető hogy képi ellenőrzést kérnek tőle.

2021. jún. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:

Na most találtam egy olyat, hogy jelenteni lehet a facebooknak, hogy valaki más az én nevemben kamuprofilt használ


végigmentem, aztán a végén személyi igazolványt kér, na szép...

Na de egye fene, lefényképeztem az útlevelem, a számát kitakartam (Mspaint fekete sáv) és felraktam.


De mit ad Isten a leges legvégén ez jön fel:

"A kérés feldolgozása során hiba lépett fel. Igyekszünk minél hamarabb kijavítani a hibát."


Köszi face, igazán köszi

2021. jún. 20. 11:22
 3/47 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a profilt nagy valószínűséggel külföldön hozták létre, magyar ismerőse egy darab sincs a kamuprofilnak.
2021. jún. 20. 11:23
 4/47 anonim ***** válasza:
100%

Értem, nem ismerősként is elképzelhető, hogy lehet jelenteni adott profilt (ismerőseid rákeresnek, jelentik), de nem tudom.

Én is csak a Messenger miatt hoztam létre, jó ha pár havonta belépek, olyan szinten ellenszenves számomra is, hogy az elmondhatatlan, viszont ismerősöket nincs módom máshol elérni.

2021. jún. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
100%

Jelented a Facebooknak:

[link]

bővebben (a Facebookon levő ismerőseid is jelenthetik - lásd a "Hogyan tudok jelenteni egy olyan Facebook-fiókot vagy -oldalt, amely nekem vagy valaki másnak adja ki magát?"-fejezetet):

[link]

2021. jún. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:
#5 az elsőt végigcsináltam, lásd a #2 kommentet
2021. jún. 20. 11:31
 7/47 A kérdező kommentje:

"Jelented a Facebooknak:


[link]


Hibaüzenet a vége


---


bővebben (a Facebookon levő ismerőseid is jelenthetik - lásd a "Hogyan tudok jelenteni egy olyan Facebook-fiókot vagy -oldalt, amely nekem vagy valaki másnak adja ki magát?"-fejezetet):


[link]


Itt meg megkérdezi, hogy "melyik ismerősödnek adja ki magát" és nem lehet továbbmenni, amíg nem jelölsz megrajta valakit, akinek van facebookja.



Szóval kívülállóként SEMMIT nem lehet tenni. :(

Rohadjanak meg

2021. jún. 20. 11:34
 8/47 anonim ***** válasza:
100%

Rá kell nyomni a profil jelentésére, hogy "valaki másnak adja ki magát"->"Én"

Aztán utána pedig ez nem felel meg a facebook közösségi alapelveinek ki kell pipálni és a legvégső teendő elküldés a Facebooknak ellenőrzésre.

2021. jún. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:

#8 Az az opció csak akkor működik, ha van facebookom. Mivel nekem nincs valódi profilom így fel sem ajánlja azt a lehetőséget.


A #5 második linkje csak akkor működik, ha be vagy jelentkezve.


FB-vel rendelkező haerjaim megpróbálták a "másnak adja ki magát - ismerősöm" opciót, de azt is csak olyan ismerőssel lehet, aki valóban ismerősöd Fb-n.


Olyannak, akinek nincs FB-ja, csak az #5-ös komment lehetősége adott, viszont az meg visszadobja, hogy "A kérés feldolgozása során hiba lépett fel. Igyekszünk minél hamarabb kijavítani a hibát."

2021. jún. 20. 12:32
 10/47 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok Doszka akkor egy pillanatra csinálnod kell egy facebook fiókot és akkor tudod jelenteni, hogy "valaki másnak adja ki magát"->"Én"


Aztán utána pedig ez nem felel meg a facebook közösségi alapelveinek ki kell pipálni és a legvégső teendő elküldés a Facebooknak ellenőrzésre.

2021. jún. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!