Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szerintetek érdemes lenne új...

Szerintetek érdemes lenne új laptopba pénzt fektetni?

Figyelt kérdés

A laptopom nem régen tönkre ment. Van még 1 évem az Egyetemen, de az olyan év, hogy nem járok be tanításra, csak vizsgáznom kell.


Van most egy munkám, ahol majd csak szeptemberben tudnak fizetni, de akkor elméletileg az egészet. Én megbízom a munkáltatómban, mert közeli ismerősöm, szóval ha ősszel fizet, pár havi pénzt kell, hogy adjon. Gondolkodtam, hogy valami hasznosra kellene fordítanom a pénzt, és gondoltam a laptopra, tekintettel, hogy még nem fejeztem be az Egyetemet, de elgondolkodtam azon is, hogy a mindennapi életben is hasznát vehetem utána?


Egyetem után (is) szeretnék gyerekek között munkát kapni, de nyílván az első munkát elfogadom, ami szembe jön velem, bármi is az. Szóval munka téren nem tudom, mennyire lesz hasznomra. Nem gondoltam bonyolult laptopot venni, csak menyjen rajta a Word, PowerPoint, Excel, uTorrent, és az Internet.


Van egy Tabletom, de mivel androidos, nem Pc, nehezebb rajta néhány dolgot csinálni.


Szerintetek érdemes lenne egy olcsóbb laptopot venni?



2021. jún. 28. 23:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%
Én asztali gépet vettem az egyetem utolsó évére, gyűlölöm a laptopokat.
2021. jún. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Igen, érdemes. Nem kell drágának lennie. 1-es meg gyűlölje csak nyugodtan tovább a laptopokat, akkor is praktikusabb mint egy asztali gép.
2021. jún. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%
Attól függ mire. *surprise*
2021. jún. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Katoonene ***** válasza:
100%

Nézd, az hogy NEKED kell-e majd a mindennapi életben, azt te tudod, leírhatom az én esetemet, mekkora segítség, de sokra nem mész vele.

Mivel ismered az uTorrentet, és gondolom használni is tudod, gondolom megérné valami.

Amit nézz, hogy 8 GB RAM, SSD Winchester, és minimum I3 processzorral vegyél, különben nem fogod tudni használni a Windows megnövekedett igényei miatt normálisan.

Belépő szint, amit én meg mernék venni (Office+torrent+internet)


[link]

[link]


(Office+torrent+internet)


Erre a három dologra elégnek kellene lenni. Ha van más terv is, akkor nem. Nem tudom mi a szakmád/szakirányod, de ha a munkahelyed majd megköveteli a számítógép használatot otthon is, ott általában biztosítanak céges gépet.



És végül: figyelj, azt tudod, hogy ha valakinek nehezére esik hetente, havonta fizetni azért a munkáért, amit te elvégzel neki, és amiből haszna van, akkor nem igazán fog neked egy összegben, szeptemberben kifizetni több havi munkabért?


Arra szeretnék gondolni, hogy pont az ilyen legjobb ismerősök használják ki az ember jóhiszeműségét. Beszélgess már el egy-két más ismerősöddel, kik dolgoznak hónapokat ingyen? Léteznek projektmunkák, de gondolom nem programoznod kell, vagy kikísérletezni valamit, ahol majd az eredményért fizetnek a végén.


Van valami papírotok róla, hogy dolgozol neki, vagy egyébként anyagilag nem számít, ha véletelen "nem tud" fizetni?

2021. jún. 29. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
69%
Nem.túl sokba kerül,te meg még fizetést sem kaptál.ne szórj el 209 ezret egy laptopra.ez alatt nem nagyon találsz semmi érdemlegeset.
2021. jún. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%
A te döntésed, hogy kell-e a laptop annyira, hogy ne tudj meglenni nélküle, de azért előre elkölteni olyan pénzt, amit meg sem kaptál, hát nem tudom. Munkát remélem lepapíroztátok, máskülönben érhet negatív meglepetés. Ez az elméletileg az egészet kifizetik, nekem gyanús, na meg ki dolgozik úgy hónapokig, hogy nem kap pénzt érte? Az üzletben, munkában nincs ilyen, hogy megbízom benne meg hasonlók.
2021. jún. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Morzsi007 ***** válasza:
100%
Egyetértek a #4-essel. Pont az ismerősökkel kell legjobban vigyázni, mert a bizalom már megvan, könnyen kitudják használni az embert. Miért nem tud havonta fizetni neked. ? Szerinted majd egy összegben fog tudni több havi bért? Mindenestre ezt tartsd szem előtt. Amúgy egy alap laptop elég erre, amire használnád. SSD legyen benne mindenképp.
2021. jún. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%

Akkora balek vagy.

Nem fogsz kapni semmilyen fizut

2021. jún. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem az a kérdés, hogy én fizut fogok-e kapni vagy nem, hanem hogy ÉRDEMES-E LAPTOPOT VENNI. Úgy tűnik, másképpen kellett volna megfogalmazni a kérdést, ugyanis a "fizu" részből hagytam ki információt, ami ismerete nélkül egy kívülálló hiába itélkezik.


Köszönöm annak, aki a KÉRDÉSRE válaszolt!

2021. jún. 29. 09:52
 10/14 anonim ***** válasza:
75%
50k-ért veszel használtan is ami a Te céljaidnak megefelel, pl vaterán.
2021. jún. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!