Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért van az, hogy sok Pl....

Miért van az, hogy sok Pl. Amerikai oldalt ha szeretném megnyitni kiírja a gépem, hogy Európán kívül lakom nem nyithatom meg ! Mégsem világháló ?

Figyelt kérdés
2021. júl. 6. 19:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

De, csak sok oldal le van védve!

Pl én nem MO-on lakom és az indavideo oldalát nem tudom innnen megne´zni, pedig Európában vagyok

2021. júl. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A világhálónak nem feltétele, hogy minden oldalt mindenkinek el kell érnie alanyi jogon, csak mert van internet elérése. Egyrészt a privát tartalmakhoz nem férhet hozzá mindenki, másrészt vannak bizonyos elvek amik mentén ki lehet zárni a látogatókat. Ez lehet törvényi, gazdasági, politika eredetű is.

Például a GDPR a személyes adatok kezeléséről és védelméről szól. Gazdasági érdekből egy weboldal tulajdonosa inkább úgy dönt, hogy ő márpedig nem fogja kikapcsolni az adatgyűjtő és profilozó eszközeit, hiszen abból neki jó pénze van, így inkább a komplett európai látogatókat kizárja, csak ne kelljen nekik választási lehetőséget és jogot szerezniük, és megtiltani az adatgyűjtést.

2021. júl. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2021. júl. 6. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!