Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Pegazus kémszoftver ellen...

A Pegazus kémszoftver ellen véd a VPN?

Figyelt kérdés

Én kormányellenes vagyok és csak kormányellenes híroldalakt olvasok általában: Telex, 444, HVG,,stb .Facebookon szinte az összes nagyobb ellenzéki politikus oldalára fel vagyok iratkozva, Dobrev, Márki Zay, Karácsony, stb.


Mivel egyértelműen ellenzéki felfogású vagyok, így lehetséges, hogy engem is megfigyeltek ezzel a szoftverrel?: [link]



2021. júl. 19. 20:48
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

A Pegasus egy Izraeli fejlesztésű kémprogram: [link]


Aggódhatok a saját és családom biztonságáért?

2021. júl. 19. 20:54
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem véd ellene, de egyébként nagyon valószínűtlen, hogy téged ezzel megfigyelnének.
2021. júl. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A VPN nem így működik.
2021. júl. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%

Mert miért is lenne oka bárkinek megfigyelni téged? Ok, elhiszem hogy a nagy kormányellenessegeddel egy fontos világmegváltó valakinek hiszed magad, de ezt más le se szarja. Még a kormány se.


Amúgy ha kicsit utánna néztél volna, hogy mi a VPN, akkor egy ilyen hülye kérdés eszedbe se jut...

2021. júl. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

1. Ennek semmi köze az ellenzékiséghez. Ez a kémprogram bárkit érinthet (a szakmaibb források - Telex, 444, HVG ebből a szempontból kizárva! - szerint a Pegasus szerverei főként Nyugat-Európában - Németországban, Egyesült Királyságban, Svájcban, Franciaországban - illetve az Egyesült Államokban vannak, amik nem igazán "illiberálisak").


2. A VPN(-szolgáltatás) önmagában nem véd a kémprogramok ellen (maximum az IP-címed fedi el, illetve titkosítja a kapcsolatod közted és a webszerver között).

Eleve azt kellene megakadályozni, hogy a kémprogram települjön (nem nyitunk meg ellenőrizetlen forrásból tartalmat, nem koppintunk üzenetben levő linkre, nem telepítünk megbízhatatlan forrásból alkalmazást,...), hozzáférjen dolgokhoz (vannak olyan telefonok, amiken van "kill switch", ami kikapcsol bizonyos hardvereket; nem tárolunk fontos dolgokat a telefonon; nem adunk mindennek automatikusan hozzáférést...), vagy hogy kiszivárogjanak adatok (IDS).

2021. júl. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"és a webszerver között"

Pardon, elírtam - szóval a "VPN-szerver között"

2021. júl. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A Pegasus ellen nem igazán tudsz semmit tenni se VPN-nel, se más általános technikával. (Legalábbis az alapján, amit olvastam róla.) Viszont rajtad kívül van még 2-3 millió ,,ellenzéki felfogású'' ember az országban (vagy már külföldön). Ha tényleg csak abban merül ki az ellenzékiséged, hogy kormánykritikus hírportálokat olvasol és ellenzéki politikusokat követsz facebookon, akkor nem fognak megfigyelni. Ez azért elég emberigényes folyamat, azokra tartogatják, akik potenciálisan csinálnak is valamit.


De ha szeretnél, nyugodtan aggódj, senki nem fogja megtiltani.

2021. júl. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem véd meg, de nem vagy egyedül aki kormányellenes. Különben meg nem érdekled őket egészen addíg amíg nem kezdesz valami nagyobb diktatúrát visszatartó esemény szervezésébe.
2021. júl. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szerinted majd azzal foglalkoznak, hogy Pistike otthon a fotelből " kormányellenes ". Tesznek rá magasról, nem a hétköznapi embereket szokás megfigyelni.
2021. júl. 20. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
31%

Az, hogy ellenzéki vagy, az egy becsülendő dolog, tartsd is meg ezen jó szokásodat! (Jövőre pedig nehogy elfelejts szavazni!!)

Viszont a VPN semi ellen nem véd meg. Annyit csinál, hogy fizikailag egymástól távolabb eső gépeket egy virtuális helyi hálózatba szervez össze. Ez mondjuk tök jó, ha én otthonról el akarom érni a munkahelyi szervert. Erre való.

Igen, mellékhatásként a "külvilág" felé a VPN-t kiszolgáló hálózati végpont fog látszódni, és nem a te tényleges géped, de ez semmi ellen nem véd. Arra jó, hogy Netflixen az itt elérhetetlen tartalmakat is megnézd, már amennyiben olyan régióban van a VPN-szerer. De nem véd meg sem a kibertámadások, sem a kártevők ellen. (Nem, a Tor sem.)

A legtöbb, amit tehetsz, hogy egy jól beállított és karbantartott rendszered van, nincs a routeren mindenféle port megnyitva, megbízhat és naprakész a böngésződ, esetleg még valamilyen komolyabb tűzfalat is használsz (ZoneAlarm pl.), és nem telepítesz megbízhatatlan szoftvereket.

2021. júl. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!