Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Vodafone vagy a Flip otthoni...

A Vodafone vagy a Flip otthoni csomagja (internet, TV, vezetékes telefon) jobb választás?

Figyelt kérdés

UPC-sek voltunk, aminek örökébe lépett a Vodafone. Ez van most, de erősen gondolkodunk a változtatáson.

A Vodafonnál választható új home csomagban már nincs vezetékes telefon, ami ugyan nem nagy probléma, mert ritkán, csak vezetékes irányba használjuk a vezetékes telefont. De túl azon, hogy szinte minden UPC-s jó dolgot megszüntettek és most is átalakításban van a rendszerük, úgy tapasztaljuk, hogy a szolgáltatásuk minősége sem olyan, mint amilyen korábban (UPC-s időszakban) volt.


Területünkön a Telekom is elérhető és a Telekom olcsósított Flip rendszere is, mindkettő optikai hálózaton.

A Telekomos csomagok megfizethetetlenek, de a Flip 5000 Ft/hó díjas, növelt (300Mbit/s) sebességű internetes csomagja vállalhatónak tűnik. Csak erről meg semmi infó nincs ismeretségi körön belül.



#Vodafone #otthoni vezetékes csomagok #szolgáltatás minősége
2021. júl. 21. 11:59
 1/5 A kérdező kommentje:

"a Flip 5000 Ft/hó díjas, növelt (300Mbit/s) sebességű internetes csomagja vállalhatónak tűnik"


Ezzel kapcsolatban még az is felmerült, hogy a Flip le-/feltöltési sebességének "maximum" és "rendes körülmények között elérhető", illetve "minimum" értékei elmaradnak a Vodafones értékeitől.


Ugyanakkor az sem mindegy, hogy az egyes szolgáltatóknál a szolgáltatás időtartama alatt mekkora időt tesz ki az az időszak, amikor a "rendes körülmények között elérhető", vagy a "maximum" vagy a "minimum" sebességgel szolgáltatnak.


Illetve nem tudom, hogy valamelyik szolgáltatónál az általa adott routerhez vagy beltéri egységhez lehet-e a digitálisan csatlakoztatott TV(k) mellett analóg módon is csatlakoztatni másik TV-t. Úgy, mint régen a UPC-s routereknél lehetett.

2021. júl. 21. 12:26
 2/5 A kérdező kommentje:
Van itt a GYK-n valaki, aki kertes házas övezetben él és Vodafone-ról váltott Flipre, és elmondaná a tapasztalatait?
2021. júl. 21. 20:20
 3/5 anonim válasza:

Szép napot!


Én a kerületben lakom panelben. 3 éve költöztem be, akkor a flip alap csomagját köttettem be optikán 4000 forintért. Én nem voltam megelégedve vele. Sok volt a szolgáltatás kiesés és a kapott beltéri egység is az elérhető legolcsóbb volt. Tovább kötöttem ez internetet egy másik routerbe, de úgy is sok volt a kiesés. Nem hosszú időkre. Mindig annyira, hogy mire hívtam volna őket, visszajött. Nagyon zavaró és frusztráló volt.

Én Vodafonos vagyok alapból mobilon, így mikor átvette a UPC-t, és behoztak mobil+vezetékes akciót, rögtön váltottam. Így most 4500-ért van 500mb/s letöltési sebességem. A feltöltési sebesség a flip-nél sokkal gyorsabb, az hiányzik, de a megbízhatóság többet számít nálam. Nem optikán jön a net, de a beltéri egység sokkal sokkal jobb, és végső soron tök mindegy, ha hozza a kívánt sebességet.

A flip-hez csak akkor mennék vissza, ha 2000 forintért ide adnák a csomagot. Különben semmiképp.

2021. júl. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A flip anno nagyon intenzíven hívogatott engem, hogy áttérítsenek magukhoz, de nem hagyok ott egy szolgáltatást, amivel meg vagyok elégedve.


A vodafone szolgáltatásaval meg vagyok elégedve, de az ügyfélszolgálatot komolytalannak érzem.

2021. júl. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Ugyan néhány havonta rendszeresen bedobálják a szórólapjaikat a postaládába, de személyesen még nem kerültem kapcsolatba a Flip ügyfélszolgálatával. A Vodafone-t én sem tartom kifejezetten ügyfélbarátnak. Velük kapcsolatban többnyire az az érzésem, hogy csak egy kis porszem vagyok a szemükben, és egyetlen elvárásuk, hogy időben kifizessem a számlájukat. Nem köt hozzájuk (sem) hűség vállalás.

A (szolgáltatási) rendszerük folyamatos átalakításának újabb állomásaként a megszokott szolgáltatások kivezetése után gyakorlatilag ott tartunk, hogy. kb.8000 - 8500 Ft/hó díjért lenne egy 500Mbit/s-es internet és egy 114 csatornás TV kombó csomag.

Ezzel szemben a Flipnél lenne egy 300Mbit/s-s internet +egy 143 csatornás TV és+ráadásnak vezetékes telefon.

A két szolgáltató internetes sebességének 'nevében' van némi eltérés, de a minimális vagy garantált sebességnél már csak elenyésző (mindegyiknél olyan 100Mbit/s).

Szóval igen tanácstalan vagyok.

2021. júl. 23. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!